Son Dakika: American Express Ripple Ağına Katıldı

18:57
16 Kasım 2017
Okuma Süresi: 2 Dakika

American Express’ten Ripple hamlesi.. Şirket Credit Agricole, Airwallex ve Cuallix’ten sonra Ripple ağına katılan son şirket oldu. Böylece küresel ödeme sistemlerini modernize etmek için geliştirilmiş Ripple ağı daha da güçlendi. American Express Ripple’ın blockchain ağı üzerinden eş zamanlı B2B (işten işe) ödemeleri yaparak kullanıcılarına sunduğu hizmeti iyileştirebilecek.

American Express FX Uluslararası Ödemeler Birimi FXIP, ilk olarak Santander’in Birleşik Krallık ayağı ile birlikte ABD ve Britanya arasında bir işlem kanalı oluşturmak için ortaklaşa çalışacak. ABD Britanya’nın en büyük işlem partneri olduğu için Britanya piyasasında sorunsuz işleyen bir küresel ödeme sisteminin tesis edilmesi gerekiyordu ve ortaklık bu açığı kapamaya çalışacak.

Daha hızlı gönderim, daha iyi hizmet

FXIP müşterilerinin yaptığı uluslararası para gönderim işlemleri artık daha hızlı tamamlanacak. Geleneksel ödeme işlemcilerine kıyasla Ripple’ın blockchain’li ödeme altyapısı aracılarla bağlantı kurmayı kolaylaştırıyor ve işlem durumuyla masrafının uçtan uca ve eş zamanlı olarak görüntülenebilmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra şirketin işlemlerinin güvenlik seviyesi de artacak.

Santander – American Express ortaklığı

FXIP’in Santander UK ile ortaklığı, American Express’e ödeme sistemini iyileştirme fırsatının yanı sıra Britanya piyasasında daha fazla söz sahibi olma şansı tanıyacak. Hem American Express Hem Santander UK hem de Ripple kanadından ortaklığa dair olumlu açıklamalar geldi. Ripple CEO’su Brad Garlinhouse’un sözleriyle haberimizi noktalayalım.

“Ripple, American Express ve Santander’i ağına dahil ederek şirket müşterilerinin küresel ödemelerde tecrübe ettiği sorunları çözme yolunda büyük bir adım attı. Günler süren transferler artık eş zamanlı olarak yapılabilecek. Üstelik henüz yolun başındayız, American Express FXIP müşterilerinin daha iyi bir hizmete erişmesi için bu ortaklığı getireceği değişikliklerin yakın takipçisi olacağız.”

Kaynak: Ripple.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar