reklamı kapat
  • BTC  :  35.441,67 ₺
  • ETH  :  2.255,43 ₺
  • BCH  :  4.096,79 ₺
  • XRP  :  2,76 ₺
  • BTC 35.441,67
  • ETH 2.255,43
  • BCH 4.096,79

Square Cash Bitcoin’i Test Ediyor

16 Kasım 2017
  • Sevinç K. EroğluSevinç K. Eroğlu
Kullanıcıların para gönderip almalarını veya işletmeler için ödemeleri kabul etmelerini sağlayan ödeme platformu Square Cash, kendi uygulamasında kripto para desteğini test etmeye başladı. Şu anda limitli kullanıcıya açık olan pilot uygulama, kullanıcılara doğrudan Bitcoin alım-satım izni veriyor.

Bunun için, Square Cash uygulamasına bir arayüz eklenmiş. Coinbase ile benzer bir şekilde çalışan uygulamayı kullanmanın kolay olduğu dile getiriliyor. Uygulamayı başlattıktan sonra, kullanıcıların Bitcoin işlevine erişmek için Cash Card sayfasını sağ tarafa kaydırmaları yeterli. Açılan bu sayfada, kullanıcalar USD ve BTC’de olan son bakiyelerini, son gün, ay veya yıl boyunca olan performanslarını gösteren bir grafik ve satın alma-satma bilgilerini içeren bir sayfa ile karşılaşıyorlar. Ayrıca uygulamada bir cüzdan oluşturabilmekte mümkün. Fakat oluşturulan bu cüzdan kullanıcıların diğer cüzdanlarıyla eşleştirilemiyor.

Bu özelliğinden dolayı yeni pilot uygulama, öncelikle kullanıcıların kendi bünyelerinde Bitcoin yatırımı yapmalarına izin verecek gibi görünüyor. Çünkü eklenen yeni arayüz ile kullanıcılar sadece Bitcoin alabilir, satabilir ve elinde tutabilir. Ancak haber kaynağına göre Bitcoin ile herhangi bir ödeme yapamaz ya da başka hesaplara gönderemez.

Square’in Bitcoin ile olan işlemler için ücretlenmenin veya günlük alım-satım limitlerinin ne olacağı henüz açıkça belirtilmemiş.

Bununla birlikte, firma yetkilisi “kripto para birimlerinin bireylerin küresel finans sistemine katılma becerilerini büyük ölçüde etkilediğini” söyledi.

Aslına bakacak olursak; global ödeme platformlarının, Bitcoin’nin sağladığı kolaylıklardan faydalanmamalarını oldukça şaşırtıcı buluyorum. Gelecek yüzyılın para biriminin olanaklarını farkedip, gelecek stratejilerinde kullanan firmalar, ödemelerdeki kolaylık, hız ve işlem bedelinin neredeyse olmaması gibi avantajlarla rakiplerini geride bırakabilirler.

loading...