Ripple Ağına Dahil Finansal Şirketlerin Sayısı 100’ü Aştı

01:05
13 Ekim 2017
Okuma Süresi: 2 Dakika
En büyük 3. kripto para konumundaki Ripple, oldukça başarılı bir yıl geçiriyor. Blockchain ve dijital paralar, birçok finansal kurumu ve ödeme sağlayıcısını piyasayı mercek altına almaya yöneltti. Potansiyeli fark edilen Ripple’ın blockchain ağı RippleNet’e ise tam anlamıyla bir şirket akını gerçekleşti.

Bexs Banco, AirWallex, Credit Agricole, Cuallix, Cuencies Direct, dLocal, IFX, Krungsri, RAKBANK ve TransferGo, RippleNet’e katılan son şirketler oldu. Bununla birlikte Ripple’ın blockchain teknolojisini  kullanan banka, ödeme sağlayıcısı gibi farklı işleyişlere sahip finansal kuruluşların sayısı 100’ü geçti. Bu şirketler, RippleNet ile birlikte gerçek anlamda küresel bir ödeme tecrübesine sahip olup müşterilerine hızlı, güvenilir ve düşük masraflı küresel ödeme hizmeti sunabilir.

Anında Ödemelerden En Büyük Havale Hizmetlerinden Birine

RippleNet’i kullanan şirketler, giderek büyüyen havaleler piyasasında söz sahibi olmayı başardı. Bexs Banco’dan Luiz Henrique Didier, memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi:

“Brezilya’nın en iyi 10 Forex şirketinden biri olarak bankalarımızı Asya ve Avrupa’daki bankalara çabuk ve sorunsuz bir şekilde bağlamak bizim için oldukça önemli. RippleNet’le rahatlıkla hızlı ve düşük masraflı ödemeler yapabiliyoruz.”

Öte yandan Cuallix, Ripple’ın para birimi XRP’nin ikidite aracı olarak kullanıldığı xRapid’i kullanan ilk şirket oldu.

Ticari ödemeler RippleNet’te daha kolay

Ripple ağına üye bankalar, birbiriyle kolayca bağlantı yapıp farklı ülkelerdeki etkinliklerini kolayca artırabiliyor ve hızlı bir şekilde ticari ödemeler yapabiliyor. SEB’deki İşlem Hizmetleri başkanı Paula da Silva, bununla ilgili olarak şöyle konuştu: “Ripple sayesinde müşterilerimiz İsveç ve New York’taki SEB hesapları arasında eş zamanlı transferler gerçekleştirebiliyor. Bu çözümü, hizmet verdiğimiz tüm ülkelere götürmeyi planlıyoruz.”

Türk bankalarından Akbank’ın da Ripple ağına dahil olduğu biliniyor.

Kaynak: Ripple.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar