X


Son Dakika: Dünyanın İlk Birinci Seviye Bitcoin (BTC) ETF Onayı! Bitcoin 62.000 Dolara Gidiyor

Müjde! Bitcoin ETF Onayı Geldi!
20:45
15 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bugün ETF onaylarıyla alakalı son derece olumlu haberler geldi. Ancak biraz önce gelen haber hepsinden önemli görünüyor. Dünyanın ilk birinci seviye Bitcoin ETF onayı verildi. ABD borsasında listelenmeyecek olsa da dünyanın en büyük borsalarından biri aracılığıyla kurumsal yatırımcılar Bitcoin yatırımı yapabilecek.

Bitcoin ETF Onayı Geldi

Jacobi Asset Management, dünyanın ilk seviye bir Bitcoin ETF‘sini başlatmak için onay aldı. Jacobi Bitcoin ETF, Guernsey Finansal Hizmetler Komisyonu (GFSC) tarafından yetkilendirilen ve Fidelity Digital AssetsSM tarafından sağlanan saklama hizmeti ile kripto destekli bir finansal araçtır.

Avrupa’nın en büyük hisse senedi borsalarından biri olan Cboe Europe’da listelenecek olan Bitcoin ETF’si kurumsal yatırımcıların daha güvenilir ve kolay şekilde en büyük kripto para birimine yatırım yapmasına imkan tanıyacak. Mayıs 2021’de başlatılan Jacobi, dijital varlıklara bağlı kurumsal kripto ürünleri ve fonları tasarlayarak, yayınlayarak ve yöneterek dijital varlık yönetiminin geleceğini şekillendirmek için onlarca yıllık Bankacılık, Düzenleme ve Fintech tecrübelerini kullanıyor.

CEO Jamie Khurshid tarafından yönetilen Jacobi, finans piyasalarındaki en etkili 1000 isim arasında yer alıyor.

CEO Jamie Khurshid şunları söyledi:

Bitcoin performansını izlemek için yeni, güvenli, şeffaf ve erişilebilir bir ürünü piyasaya sürmekten heyecan duyuyoruz. Bu ürünle birlikte riskleri minimize ediyoruz”.

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e yatırımını kolaylaştıran ETF’ler sayesinde ekosistemin katlanarak büyümesi bekleniyor.

Bitcoin (BTC) 62.000 Dolara Gidiyor!

Gün içinde gelen olumlu haberlerin üzerine ilk birinci seviye Bitcoin ETF müjdesi fiyatın ciddi bir yükseliş yaşamasına sebep oldu. Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin (BTC) 61.800 dolardan alıcı buluyor. Büyük bir ihtimalle önümüzdeki saatlerde 62.000 seviyesi aşılacak ve yeni ATH için fiyat hareketine devam edecek.

Bitcoin yükselişi elbette birçok altcoinin de yönünü yukarı çevirmesine sebep oldu. Ethereum 3.860 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Çok büyük bir FUD yağmuru başlamadığı sürece en büyük altcoinin de 4.000 doları aşarak ATH tazelemesi bekleniyor. Birkaç ay önce 30.000 doların altına kadar düşen Bitcoin (BTC) çok kısa sürede %100’ün üzerinde artış yaşadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar