Axie Infinity (AXS), En Çok İşlem Gören NFT Koleksiyonu Oldu!

DeFi verileri paylaşan bir analiz sitesi, Axie Infinity'nin en yüksek işlem hacmine ulaşan NFT koleksiyonu olduğunu ortaya koydu.
20:15
15 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blockchain tabanlı NFT oyunu Axie Infinity, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde şimdiye kadar en çok işlem gören NFT (non-fungible token) koleksiyonu oldu.

DappRadar, AXS İşlem Hacimlerini Paylaştı

DeFi (merkezi olmayan finans) hakkında veriler sağlayan analiz sitesi DappRadar’ın en sonki BGA Blockchain Oyun Raporuna göre, bu çeyrekte 2,08 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşan Axie Infinity, çeyrek boyunca 800 milyon dolarlık bir gelir elde etti.

DappRadar, blockchain tabanlı oyun ekosisteminin de 3. çeyrekte iyi bir performans gösterdiğini belirtti. Günlük 1,54 milyon benzersiz aktif cüzdan (UAW) kaydeden analiz sitesi, bunun yılın diğer çeyreklerine nazaran çok ciddi bir artış olduğunu ifade etti.

Birtakım Olumsuzluklar

Blockchain tabanlı plat-to-earn oyunu Axie Infinity, oyunun yerel tokenı AXS sahiplerine stake hizmeti başlattığı ve oyunun ilk oyuncularına toplamda 60 milyon dolar değerinde AXS dağıttığı bir üçüncü çeyrek geçirdi. Ancak Axie Infinity için işler tamamen pürüzsüz gitmedi. Geçen hafta Token 2049 Konferansında konuşan Aleksander Leonard Larsen, oyuna başlamanın zorluğuna dikkat çekerek, iki milyon günlük aktif kullanıcının yarısının oyunu aktif olarak oynamadığı ifade etti. Oyunda gerçekleştirilen bazı güncellemelerin de, bir kısım oyuncular tarafından olumlu karşılanmadığı tartışma konusu oldu.

Yazının yazıldığı esnada AXS, CoinMarketCap verilerine göre 7,7 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 126 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar