Son Çöküşü Bilen Analist: Bitcoin’in Sıradaki Seviyesi Bunlar!

Bitcoin'deki (BTC) sert düzeltmeleri doğru tahmin eden stratejist, BTC fiyatına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.
14:30
3 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin’deki (BTC) sert düzeltmeleri doğru tahmin eden stratejist, BTC fiyatına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşlem Hacmi ve Dominance!

Piyasada Pentoshi olarak biinen anaist, 614.600 Twitter takipçisine Bitcoin‘in işlem hacmini yakından takip ettiğini ve kripto para borsalarında önemli artışlar gördüğünü söyledi. Analiste göre, önümüzdeki birkaç gün içinde Bitcoin büyük bir sürpriz yapabilir. Aynı grafik, Haziran’da da ortaya çıkmıştı. Borsalarda artan işlem hacimleri sonrasında, BTC fiyatı sürpriz bir ralliye tanık olmuştu. Pentoshi’ye göre, Bitcoin’in işlem hacmindeki artış, Kasım 2021’den bu yana BTC’yi düşüş trendinde tutan çapraz direncini test etmesiyle geliyor. Stratejiste göre, BTC, şimdi Kasım ayının yükseklerinden düşüş trendi çizgisine karşı işlem görüyor. Son zamanlarda trend çizgisine karşı daha hızlı hamleler söz konusu. Geçen hafta Pentoshi, BTC’de verilerin toparlanmayı tetiklemeye hazır olduğunu ve Bitcoin’in 28.000 dolara kadar yükselebileceğini tahmin etmişti.

Popüler analist ayrıca, Bitcoin’in altcoin’lerden daha iyi bir performans göstereceğini iddia ediyor. Bitcoin dominance grafiiğini inceleyen anaist, artan BTC hakimiyetinin önemine dikkat eçkiyor. Bu, Bitcoin’in diğer kripto paraardan daha hızlı yükseldiğini veya altcoinlerin değer kaybettiğini gösteriyor. Pentoshi’ye göre, BTC dominance grafiği büyük bir çıkış için hazırlanıyor gibi görünüyor. BTC hakimiyeti daha da yükselecek. Kritik veri, BTC’nin Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Cardano (ADA) gibi altcoin’lerden daha fazla kazançlar getireceğine işaret ediyor.  Bitcoin, an itibariyle 19.166 dolardan işlem görürken, Bitcoin dominance grafiği Pentoshi’nin kırılma seviyesine çok yakın seviye olan%41.28’de.

Bitcoin, Sterlin Krizinden Nemalanıyor!

Genel olarak, diğer fiat para birimleri, ilgili merkez bankaları Fed politikalarına ayak uydurmaya çalıştıkça düşüyor. Fed’in mevcut para politikasına devam edeceğine dair işaretler var. Güçlü dolar doğrudan diğer küresel fiat para birimlerinde kayıplara neden oldu ve yatırımcılar çoğunlukla bir hedge olarak Bitcoin‘e (BTC) yöneldi.

Ekonomi sitesi Finbold, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği’ndeki yatırımcıların Bitcoin almak için rekor seviyelerde hem sterlin hem de Euro sattıklarını bildirdi. Bitcoin, 20.000 dolara ulaşmaya çalışırken işlem hacmi ise bu nedene ivme kazandı. Uzmanlara göre, BTC’nin yeni zirvelere ulaşması için Fed’in faiz artırımlarından geri adım atması gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar