X


Solana’ya (SOL) İlgi Artıyor! Kurumsal Yatırımcılar Solana’ya Akın Ediyor

Sam Bankman-Fried'e göre Solana kurumsal yatırımcıların radarındaki bir sonraki kripto para birimi olabilir.
19:45
10 Eylül 2021
Solana'ya (SOL) İlgi Artıyor! Kurumsal Yatırımcılar Solana'ya Akın Ediyor

Popüler kripto para borsası FTX‘in CEO’su Sam Bankman-Fried’e göre, “Ethereum katili”  olarak bilinen kripto para birimi Solana (SOL), kurumsal bir ilgi dalgası yaşıyor.

Kurumsal Yatırımcılar Solana’ya Büyük İlgi Gösteriyor

Son dönemde yatırımcıların gözde kripto para birimleri arasında yer bulan Solana, bu hafta yeniden bir yükseliş trendi başlattı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden güncelledi. Ayrıca Solana yükselişle birlikte bu haftanın başlarında piyasa değeri bakımından XRP‘yi geçmeyi başardı ve 6. sıraya yerleşti.

Son piyasa düzeltmesinden etkilenmeyen kripto para birimi, 9 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 215 dolar seviyesine kadar ulaştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan Solana (SOL) ilk olarak Ağustos ayının ortasında CoinMarketCap’in listesinde ilk 10’a girdi. Değiştirilemez bir token koleksiyonu olan Degenerate Ape Academy’nin başarılı lansmanı, esas olarak fiyat artışından kaynaklandı.

Ethereum vs Solana

Solana’nın Ethereum katili olarak adlandırılmasının temel nedeni, ölçeklendirme çözümleri nedeniyle Ethereum ağındaki en iyi uygulamalar, ortalama bir Joe için çok hantal ve pahalı olmasıdır. Oysa Solana, saniyede inanılmaz bir şekilde 50.000 işlem ve rakip blok zincirlerini sudan çıkaran çok düşük ücretler sunuyor.

Eleştirmenler Solana’nın Ethereum‘dan daha merkezi olduğunu iddia etse de, mevcut akıllı sözleşmeler liderine meydan okumasının muhtemel olduğu anlatısı şüphesiz kripto para biriminin fiyatını artırıyor.

Solana Artık Gizli Değil

Bu yılın başlarında Solana yalnızca kripto meraklıları arasında biliniyordu. Ancak, artık durum böyle değil. Lollapalooza müzik festivalinin sponsorlarından biri olmaktan Mike Tyson ve Jason Derulo‘nun beğenilerinden rastgele Twitter sözleri almaya kadar, SOL’un artık gizli bir para olmadığını söylemek doğru bir tespit olur.

Öte yandan, popüler kripto para birimi Solana, piyasadaki fiyat düzeltmelerinden çok fazla etkilenmiyor. Öyle ki geçtiğimiz günlerde yaşanan düşüşler birlikte 128 dolar bandına kadar gerileyen Solana, çok kısa bir süre içerisinde yeniden eski fiyatını geri kazandı. SOL şu anda büyük kripto para borsalarda son 24 saatte %12’lik bir düşüş yaşıyor, ancak piyasanın heyecanının azalıp azalmadığını söylemek için henüz çok erken.

Yine de, Sam Bankman-Fried, hisse ispatı (PoS) zincirinin sektördeki en “zorlayıcı” yol haritalarından birine sahip olduğunu iddia ederek Solana‘nın kollarında bazı aslar olduğunu belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar