X


Solana %20 Arttı, ATH Güncellendi! MATIC ve NEO’da Beklenen Seviyeler

Solana (SOL) durmuyor, yeni ATH'a ulaştı. Polygon (MATIC) ve Neo (NEO) güncel durum ve fiyat beklentileri.
20:54
31 Ağustos 2021
Solana %20 Arttı, ATH Güncellendi! MATIC ve NEO'da Beklenen Seviyeler

Bu ay kripto para piyasası büyük kazanımlar elde etti, ancak Solana (SOL) sergilediği performansla diğer kripto para birimlerinin önüne geçti. Öyle ki, Solana Temmuz ayının sonundan bu yana 5x’den fazla artış gösterirken piyasa değeri ilk kez 30 milyar dolara ulaştı.

Solona (SOL) Geri Adım Atmıyor! SOL 130 Dolara Ulaştı

Popüler kripto para birimi Solana, son 24 saat içinde büyük bir yükseliş yaşadı ve 130 dolar seviyesin ulaşarak yeni ATH‘ı kaydetti. Solana gün içerisinde %20’lik bir artış yaşayarak yatırımcısını sevindirdi.

Öte yandan mevcut satın alma baskısı Solana’yı daha da yüksek seviyelere itebilir. Şu anda 112 dolar seviyesinde işlem gören Solana, yeniden 125 dolar ve 130 dolara doğru bir fiyat hareketi başlatabilir. Ek olarak, SOL fiyatında başlayacak yeni bir yükseliş trendi, popüler altcoin’in 150 dolara ulaşması ile sonuçlanabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ayrıca, kurumsal yatırımcıların Solana‘ya olan ilgisinin de arttığı görülüyor. Digital Assets Fund Flow’dan yakın tarihli bir rapor, Solana ile ilgili kurumsal girişlerin geçen hafta 2,7 milyon doların üzerine çıktığını belirtti.

Popüler atcoin, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %4.96’lık bir artış yaşarken 111.6 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Polygon (MATIC) ve Neo (NEO) Güncel Durum ve Beklenen Seviyeler

Alıcılar 1,32 dolar seviyesinde fiyat hareketini desteklemeye çalıştıkça, Poligon (MATIC) fiyatı düşüşünü sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde alıcılar, fiyat hareketinin kontrolünü ele geçirdi ve MATIC fiyatını 1,70 dolara kadar yükseltti. Ancak o zamandan beri MATIC’in hacmi düşmeye devam ediyor. Dolayısıyla MATIC’in bu kadar düşük hacimde hala yönünü yukarıya çevirip çeviremeyeceği sorgulanabilir.

MATIC fiyatında aşağı yönlü yeni bir kırılma, düşüş yolunda hiçbir temel destekleyici faktör olmaksızın %10’luk bir düşüşün kapılarını açabilir. Öte yandan MATIC, an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %3.22’lik bir düşüşle 1.34 dolardan işlem görüyor.

Teknik analizler, Neo (NEO) fiyatının yakın vadede 60 dolarlık kritik direnç alanını kırmaya çalışabileceğini gösteriyor. Dolayısıyla bu, NEO’nun bir sonraki ralli için hazır olduğunun bir göstergesi olabilir.

İyi bir hacim çekişiyle 20 ve 50 günlük hareketli ortalamaların (MA) üzerinde sürdürülebilirlik, yeni bir ralliyi tetikleyebilir. Öte yandan NEO’da 46.60 dolar ve 41.00 dolar seviyelerinde destek yer alırken, yukarı yöndeki dirençler 64.00 dolar ve 72.90 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) Ağustos ortasından itibaren aşırı alım bölgesinin altına düştü. Yazının yazıldığı tarihte (30 Ağustos), endeks 50’nin biraz üzerinde işlem görüyor. Bu rakam, alıcılar ve satıcılar arasındaki istikrarı gösteriyor. RSI göstergesi tarafından oluşturulan yükseliş sapması, 60 dolarlık dirençten kırılma olasılığını gösteriyor.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla NEO, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %2.09’luk düşüşle 52.02 dolardan el değiştiriyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar