X


Solana (SOL) Kritik Bölgede! Güncel Seviyelere Dikkat!

Solana (SOL) yeni ATH hedefine odaklanabilecek mi? İşte kritik seviye!
21:15
12 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Solana, son haftalarda yavaş işlemler ve ağ tıkanıklığı gibi sorunlarla karşı karşıya kaldı. Bu arka plana karşı, Bitcoin’in 45,8 bin doların altına düşmesiyle 170 dolardan yapılan son satışla birlikte fiyat istikrarlı bir şekilde düşüyordu. Ancak bugün Bitcoin (BTC)’in toparlanmasıyla fiyat 150 doların üzerine taşındı.

Solana (SOL) Kritik Bölgede

Öğlen saatlerinde 138 dolara kadar gevşeyen Solana fiyatı yazı hazırlandığı sırada 151 dolardan alıcı buluyor. Solana için düşüş trendinin devam etmesi muhtemel görünüyordu, ancak BTC’nin toparlanmasıyla birlikte fiyat kritik bölgeye dayandı. 170 dolarlık alan, Bitcoin 45 bin doların altına düşmeden hemen önce boğaların zayıf talebi sebebiyle korunamamıştı. SOL ayrıca 152 dolarlık destek seviyesini kırdı ve 130 doları test etti.

Fiyatın şu an bulunduğu nokta 152 dolar direncinin hemen altıdır ve BTC’nin hareketlerine bağlı olarak daha güçlü satış dalgası gelebilir.  Fiyatın bu direnci aşmasıyla birlikte 170 dolar direncine kadar ani yükselişler görebiliriz.

Solana Ağ Tıkanıklığı

Sık sık teknik aksaklıklarla gündeme gelen Solana (SOL) ağı geçtiğimiz aylarda saatlerce kapalı kalmıştı. Salı günü ise ağdaki yoğunluk sebebiyle işlemler Binance borsasında askıya alındı. Ağ tıkanıklığının yol açtığı başarısız işlemler kullanıcılara zaman kaybı yaşatsa da çok uzun sürmediğini söyleyebiliriz.

Ağdaki yoğunluğun oluşturduğu tıkanıklık saniyelik işlem gücünü birkaç bine kadar düşürebiliyor. Ethereum katili olarak yola çıkan ve kısa sürede ciddi bir büyüme yakalayan Solana önümüzdeki dönemde bu tarz aksaklıkların önüne geçmeyi vaat ediyor. Ethereum tam anlamıyla PoS algoritmasına henüz geçmediği ve gas ücretlerinin yüksekliği sebebiyle katillerine ciddi bir pazar payı kaptırdı.

İşlemler için onlarca dolar para ödemek istemeyen insanlar neredeyse bedavaya işlem yapabildikleri Solana ve alternatifi çözümleri kullanıyor. Ethereum bir gün ücretler, ölçeklenebilirlik gibi sorunlarını çözebilir ancak bu süre zarfında rakipleri güçlenmeye ve kendi ekosistemlerini büyümeye devam edecek.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar