X


22 Yaşında Sıfır Maliyetle Milyoner Olmak! Herkesi Şaşırtan NFT Koleksiyonu!

Zekice fikri olanlar kripto ekosisteminde saatler içinde milyoner olabilir. Bugün bunun bir örneğine şahit olduk!
21:44
12 Ocak 2022

Geçtiğimiz yılın ikinci yarısından itibaren NFT pazarı ciddi anlamda büyüdü. Aynı zamanda büyük kazanç fırsatları da sağladı. Endonezya’dan 22 yaşındaki Ghozali Ghozalu oldukça zekice bir yolla kısa sürede milyoner oldu. Peki Ghozalu’nun aklına gelen fikir neydi?

NFT Koleksiyonuyla 850 Bin Dolar Kazandı

Herkesi şaşırtan ve başarısıyla hayran bırakan genç daha önce hiç denenmemiş bir şeyi denedi. Endonezya’dan 22 yaşındaki Ghozali Ghozalu, OpenSea’de kendi fotoğraflarını yayınlayarak bir gecede ünlü oldu. “Ghozali Everyday” olarak adlandırılan koleksiyon, 22 yaşındaki çocuğun her gün 18 ila 22 yaşındayken çektiği ve 2017 ila 2021 arasındaki bir zaman dilimini kapsayan öz çekimlerini içeriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ghozali, koleksiyonu OpenSea’de “Gerçekten her gün bilgisayarın önünde durduğumun bir resmi” olarak tanımladı.

Ghozali Everyday

Kripto paralarda “meme” yani şaka konsepti yoğun ilgi gördü, halen de görüyor. Ghozali’nin koleksiyonu da bir şaka fenomenine dönüştü. İnsanlar sadece eğlence amaçlı 0,001 ETH’den fotoğrafları satın almaya başladı. Kısa sürede ilgi çığ gibi büyüdü ve flor price 0,329 ETH seviyesine kadar çıktı.

OpenSea‘nin 24 saatlik işlem hacmi sıralamasında %72.000 etkinlik kazancıyla koleksiyon ilk 40’a bile girdi. Birkaç saat önce, fiyat tabanı 1 ETH’ye (3.250 dolar) kadar yükseldi ve o zamandaki koleksiyonun değerini 3 milyon dolar civarına taşıdı.

Ghozali koleksiyonuna olan ilgi, 2022’nin başlangıcını karakterize eden devasa NFT işlem hacimleri ile paralellik gösteriyor. Ocak ayının sadece ilk on gününde OpenSea, 1,36 milyar doların üzerinde bir hacim kaydetti.

NFT koleksiyonuna yoğun ilgi devam ediyor. Birkaç dakika aralıkla koleksiyon parçaları el değiştiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar