X

Metaverse Coinler: Mana, Mbox, The Sandbox ve Enjin Coin! Bu Seviyeden Alınır Mı?

Metaverse projelerine ilgi artarak devam ediyor. Peki en popüler metaverse tokenlerinde son durum ne?
22:40
12 Ocak 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

2021 yılının üçüncü çeyreğinde metaverse büyük bir ilgi görmeye başladı. Arsa alanlar, token yatırımı yapanlar ve dev şirketlerin bu alanda kendilerini dönüştürmesi derken ekosistem hızla büyüyor. Peki en popüler metaverse kripto paraları ne durumda? Bitcoin’in yeniden yükselişi Mana, Mbox, The Sandbox ve Enjin Coin yatırımcılarına bir fırsat sunabilir mi?

Decentraland (MANA)

En popüler metaverse projelerinden biri olan Decentraland 5 milyar doları aşan piyasa değeriyle yoğun ilgi görüyor. Sadece CoinMarketCap üzerinde 700 bini aşkın takipçisi bulunuyor. Ancak fiyat yine de Kasım sonundaki ATH bölgesinden uzak ve 3 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.

Dört saatlik grafikte fiyat yeniden 50 günlük ortalamalarının (3,01 dolar) üzerinde fiyatlanıyor. RSI aşırı satış bölgesinden nötr alana doğru hızla yükseldi. MACD pozitif fakat 3,0168 doların üzerinde tutunması gerekiyor. Eğer bu bölge korunabilirse yeniden 3,36 ve 3,78 dolar hedeflerine ulaşabilir.

MOBOX (Mbox)

Halen oldukça düşük olan piyasa değeriyle Mbox 4,2 dolardan alıcı buluyor. Dolaşımdaki arzın oluşturduğu piyasa değeri henüz 350 milyon doları geçemedi. Aralık başındaki 15 dolarlık ATH bölgesinden de halen oldukça uzakta bulunuyor.

RSI nötr ve 30 günlük hareketli ortalamalar (4,06 dolar) yeniden kazanıldı. Fiyat eğer 4,31 dolar seviyesini aşabilirse 4,93 dolar direncini hedefleyebilir.

The Sandbox (SAND)

SAND güne %8 artışla devam ediyor. Bitcoin’in toparlanması fiyata ciddi anlamda katkı sağladı. Yazı hazırlandığı sırada 5,11 dolardan alıcı bulan fiyat 50 günlük hareketli ortalamayı (4,88 dolar) gerisinde bıraktı. MACD pozitif ve RSI nötr bölgenin üzerini hedefliyor.

Hali hazırda 5,05 dolarlık bölgeyi aşan fiyat hızla 5,65 dolar seviyelerine ulaşabilir. Olumsuz senaryoda ise 5 ve 4,11 dolar seviyeleri kritik öneme sahip olacak.  Kısa vadede 5,46 dolar seviyesinin aşılmasıyla 5,91 ve 6,6 dolar seviyelerinden kar satışı yapılabilir.

Enjin Coin (ENJ)

SAND ile benzer şekilde %8’e yakın artış gösteren fiyat 2,48 dolar seviyelerinde bulunuyor. Piyasa değeri yeniden 2 milyar doların üzerinde ve en değerli kripto varlıklar arasında 65’inci sırada bulunuyor. Hacimde ciddi bir düşüş yok ve RSI nötr bölgede bulunuyor. Fiyat 50 günlük hareketli ortalamayı (2,4 dolar) geçti.

ENJ eğer 2,47 doların üzerinde tutunabilirse 2,77 ve 3,25 dolar hedeflerine yolculuk başlayabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar