X


Solana (SOL) Güncel Fiyat Analizi

Son dönemlerde yaptığı ciddi yükselişlerle yatırımcıların radarına giren SOL, CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek 6. kripto para olmayı başardı. Peki SOL'deki bu sert yükseliş, ilerleyen günlerde de devam edebilir mi?
17:00
12 Eylül 2021

Solana (SOL), geçen haftadan bu yana yaklaşık %28’lik bir değer artışı kaydederek 178 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Solana’dan Etkileyici Fiyat Performansı

Solana (SOL), yaklaşık 16 gün içinde 70 dolar fiyat seviyesinden 200 dolar seviyelerine yükselmesiyle, son birkaç hafta içinde neredeyse tüm diğer kripto paralardan daha iyi performans bir gösterdi. Kısa bir süre içerisinde, CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bakımından 6. en büyük kripto para olmayı başardı. Solana (SOL), yüksek verimli blok zincirini kullanarak merkezi olmayan finans çözümleri sağlamayı amaçlayan oldukça işlevsel bir blok zinciri projesidir. SOL, diğer blok zincirlerine göre, başta çok sayıda işlemi düşük maliyetle yapabilmek gibi birçok avantaja sahiptir. Solana’nın birçok avantajlı özelliği, yatırımcıları kendisine çekmesine neden oldu.

Son 3 hafta boyunca SOL fiyatı 60 dolarlardan 200 dolar civarlarına kadarki yükselişi boyunca bir destek trendinin üzerinde tutundu.  Fiyat her desteğe yaklaştığında, o noktadan alış tepkisi yiyerek yeni bir trend oluşturdu. Bu trend çizgileri, yükselen genişleyen kama adı verilen ve genellikle nötr bir model olan ve fiyatı her ikisi de kırılana kadar her iki trend içinde tutacak bir yapı oluşturdu. SOL bu eğilimi sürdürebildiği sürece, fiyatın 200 dolara yakın ana direnç bölesine geri dönmesi beklenebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Solana Fiyat Analizi: 4 Saatlik SOL/USDT Grafiği

Yukarı yönlü fiyat hareketleri 26 Ağustos’ta başladığından beri 40MA (turuncu renkle gösterilmiş), destek bölgesi görevi görüyor ve tüm bu yükseliş sürecinde ana destek olarak çalışıyor. Bu desteğin kırılması durumunda fiyatın 167 dolar seviyelerine, sonraki destek seviyesinin de kırılması halinde SOL fiyatının 150 dolar seviyelerine düştüğü görülebilir. Bu düşüş senaryosunun gerçekleşmesi halinde yaklaşık 1 aylık bir yükseliş döneminden sonra SOL‘un düşüş trendine girdiği söylenebilir. Aksi takdirde SOL’un yükselişe devam etmesi kuvvetle muhtemeldir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar