X


Sıcak Gelişme: Binance Mobil Uygulamaları App Store ve Google Play’den Bölgesel Olarak Kaldırılacak!

Binance bu adımı atmaya mecbur kaldı. İşte uygulamaların kaldırılacağı tarih ve bölgeler.
14:31
5 Eylül 2021

Çok kısa süre önce Binance Global tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Açıklamaya göre Binance uygulaması Google Play ve App Store mağazalarından kaldırılacak. Bölgesel olarak alınan önlemlere SGD işlem çiftinin kaldırılması da dahil. Peki bu ne anlama geliyor, Binance neden bunu yapıyor?

Binance ve Singapur Anlaşmazlığı

Dünyanın en popüler kripto para borsası olan Binance yerel düzenleyicilerle ilk defa sorun yaşamıyor. Daha önce İngiltere, Güney Afrika, Japonya ve daha sayısız ülkeyle problemler yaşadı. Bu sorunların temelinde ise Binance tarafından yerel düzenleyicilerle gerekli uyum çalışmalarının aksatılması gösteriliyor. Binance dünya genelinde hızla yayıldı ancak yerel düzenleyicilerle yakın zamana kadar hiç işin hukuki yönlerini tartışmadı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Elbette bu durum birçok ülkeyi rahatsız ediyor. Yıllarca yerel düzenleyicilerden ve otoriteden izinsiz kripto para hizmeti veren Binance’ın cezalandırılması için bazı adımlar atılıyor. Singapur’da bu ülkelerden biridir. Yerel düzenleyicilerden gerekli izinleri almadan hizmet vermekle suçlanan Binance bu ülkede geri adım atmak zorunda kaldı.

Binance Uygulaması Marketten Kaldırılıyor

10 Eylül Cuma günü itibariyle Binance uygulaması App Store ve Google Play’den kaldırılıyor. Bununla birlikte Singapurlu kullanıcıların işlem yapamaması için SGD (Singapur para birimi) işlem çifti borsadan kaldırılacak. Kullanıcılar Singapur doları (SGD) paritesinde alım/satım yapamayacak. Ayrıca Singapur doları seçeneğinde para yatırılması da mümkün olmayacak.

Güney Afrika düzenleyicisi ile gündeme gelen Telegram grupları Binance borsasının son açıklamasında da gündemdeydi. Singapur’da herhangi bir resmi Telegram grupları olmadığını duyuran Binance amaçlarının insanları ticarete çekmek olmadığını söylüyor. Blockchain ve kripto paralarla alakalı insanları doğru bir şekilde eğitmek istediklerini daha önce defalarca açıklayan Binance son duyurusunda da buna değiniyor.

Düzenleyicilerle yakın ilişkiler kurmak istediğini ve gerekli uyum politikalarını uygulayacaklarını duyuran Binance geri adım atmış gibi görünüyor. Elbette Binance CZ’de bugüne kadar yapılan hataların farkında bir ülkenin pazarına girdikten sonra düzenleyicilerle masaya oturmak elbette bu tarz riskleri barındıracaktı. Bu konuda FTX çok daha temkinli davranıyor ve Binance tüm ekosisteme çok net biçimde örnek oluyor. Borsalar artık bir ülkede hizmet vermeye başlamadan önce yerel düzenleyicilerle iletişime geçilmesi gerektiğini öğrendi.

Uyum ekibini hızla geliştiren Binance borsasının yakın gelecekte tüm uyum sorunlarını ortadan kaldırması bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar