X


Sıcak Gelişme: Binance, Bütün Ethereum (ETH) Çekme İşlemlerini Askıya Aldı: Neler Oluyor?

Binance, ETH çekme işlemlerini geçici süreliğine durdurdu.
16:14
19 Şubat 2021

19 Şubat 2021 – 16.55 Güncelleme: Binance, yaklaşık 1 saatlik süre sonrasında ETH çekme işlemlerini yeniden açtığını açıkladı. 

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Ethereum ağı tabanlı bütün işlemleri askıya aldığını açıkladı. Binance’in ağda tıkanıklık yaşandığını belirterek attığı bu adım topluluğun bir kısmından tepki çekse de durumun tıkanıklık sebebiyle daha önce de benzer şekillerde yaşandığı görülmüştü.

Binance, Ethereum Ağı Tabanlı İşlemleri Askıya Aldı

Binance tarafından yayınlanan bildiride hem ETH hem de Ethereum ağı tabanlı bütün kripto paraların çekiminin askıya alındığı belirtiliyor. Buna ek olarak ETH yatırma işlemleri ise hala devam etmekte. Binance, bütün fonların SAFU yani güvende olduğunu belirtirken oluşan rahatsızlıktan dolayı kullanıcılardan özür diledi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden Larry Cermak ise buna verdiği yanıtta Ethereum ağının tıkanma seviyesinde olmadığını ifade etti. Daha önce para çekme işlemleri açıkken ağın çok daha kötü durumlarda olduğunu ifade eden Cermak, durumu şüpheli bulduğunu ortaya koydu.

Binance Coin Yeniden Yükseliyor

Binance’in bu adımı atmadan önce oldukça şaşırtıcı bir gelişme duyurması ise Cermak’ın böyle bir yorum yapmasında etkili olmuş olabilir. Binance Coin son dönemde rekor bir yükseliş yakaladı ve toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para sıralamasına yerleşti. Bunun mümkün olmasını sağlayan temel unsur ise Binance Smart Chain tabanlı DeFi ekosistemi oldu.

Binance Smart Chain, Ethereum ekosistemine karşı güçlü bir rakip olsa da bunu geçmekten hala çok uzak. Özellikle Binance’in bu farkı kapatmak için tam olarak tıkanıklık yaşanmamasına rağmen ETH çekme işlemlerini askıya almış olabileceği iddia ediliyor. Binance ise daha önce de ağın tıkandığı anlarda işlemleri geçici olarak askıya almıştı.

Ethereum ve Binance Coin Rekabeti Arttı

Binance Coin fiyatı ise bu haberin yayınlanmasından sonra 1 saat içerisinde %2 artış elde ederek yeniden 270 dolar seviyesine ulaştı. Öte yandan 1.900 dolar seviyesini yeni aşmayı başaran ETH fiyatı ise son 1 saat içerisinde yeniden düşüşe geçti. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ETH ve BNB arasında yaklaşık 180 milyar dolarlık bir fark bulunuyor. Buna rağmen BNB’nin son 1 ayda %300’den fazla yükseliş elde etmesi, gerçekten de ETH’nin tahtının tehlikede olabileceğini göstermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar