Shopify CEO’su, Bu Kripto Para Projesine Olan İlgisini Gözler Önüne Serdi

Tobis Lütke, geçtiğimiz günlerde 30 ETH (122.000 dolar) karşılığında bir ENS alan adı satın aldı.
21:03
14 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Shopify CEO’su Tobias Lütke, Twitter hesabını Ethereum Name Service (ENS) adı ile kullanıyor. Bununla birlikte Lütke, profil resmini CryptoPunks koleksiyonundan bir NFT ile güncelledi. Kanadalı milyarder, Ethereum Name Service projesine açık ilgisini gösterdi.

Başarılı İş İnsanı ENS İle İlgileniyor

Kanada’nın en değerli şirketlerinden biri olan Shopify’ın arkasındaki girişimci Tobis Lütke, geçtiğimiz günlerde 30 ETH (122.000 dolar) karşılığında bir ENS alan adı satın aldı. ENS, kullanıcıların bir “.eth” adı almasına imkan tanıyarak Ethereum blok zincirinde işlem gönderme sürecini basitleştirir.

Ethereum topluluğunun önde gelen üyeleri olan çok sayıda kullanıcı, kripto kullanımını bir e-posta göndermek kadar kolay hale getirmeyi amaçlayan bir hizmete desteklerini göstererek Twitter kullanıcı adlarını değiştirdi. Popüler haberleşme platformu Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, 2021’in başında bu trene atlayan isimlerdendi.

Büyük işletmeler de olan biteni kenardan izlemeyi reddediyor. Amerika’nın en tanınan bira markalarından biri olan Budweiser, ağustos ayında Beer.eth alan adı için 30 ETH harcamıştı. Şirket, satın alma işlemini yansıtacak şekilde Twitter profil adını değiştirdi.

Endişe ve Beklentiler

ENS alan adlarının popülaritesine rağmen bunlarla ilgili bazı ciddi gizlilik endişeleri bulunuyor. Söz konusu hizmet, herhangi bir adresin birinin mali durumunu incelemeyi son derece kolaylaştıracağına ilişkin kaygılar barındırıyor. Ethereum’da daha derin alanlara erişmek isteyen Lütke, bir gecede olan biteni bitirmek için çalışmıyor.

Medyaya yansıyan bilgilere göre milyarder isim, ERC-20 token standartını anlamak için akıllı sözleşmelerle uğraştığını ve nisan ayında ikinci büyük blok zincirinin ekosistemine olan ilgisini kamuoyu ile paylaşmıştı. Geçtiğimiz yıl Shopify, kripto ödeme işlemcisi CoinPayments ile ortaklık kurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar