Shiba Inu (SHIB)’da Düşüş Riski Artıyor Mu? SHIB Kritik Bölgede, Dikkat!

Eğer Elon Musk gibi bir koruyucu meleğiniz yoksa destek bölgelerinin kaybı hayati olabilir. SHIB yatırımcılarının bu seviyeleri izlemesi gerekyor.
22:38
14 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bugün rakibi Dogecoin (DOGE) çift haneli bir yükseliş yaşadı ancak SHIB’in Elon Musk gibi bir fahri başkanı bulunmuyor. Doğal olarak Shiba Inu fiyatının kritik destek bölgelerinde tutunması ve kayıplarını derinleştirmemesi gerekiyor. Eğer Dogecoin gibi Elon Musk tarafından sahiplenilmiş olsaydı, muzip milyarder birkaç paylaşım yaparak onu kurtarabilirdi. Peki en güçlü Dogecoin katili SHIB için kritik seviyeler nereler?

Shiba Coin Grafik

SHIB yeni bir ralli için harika görünüyordu. Ancak kripto para piyasalarındaki genel düşüşten nasibini aldı ve çakılmaya başladı. Yazı hazırlandığı sırada 0,00003334 dolardan alıcı bulan token günü %3 artışla kapatıyor. Fiyat için temel destek bölgesi 0,000030 dolar, eğer bu bölge kaybedilirse artık başına bir sıfır daha alacağı bir yolculuğa başlamaya hazırdır.

Kısa süre önce 0,000034 direncinin üzerine çıkan fiyat piyasadaki genel düşüşle birlikte direnç bölgesinin altına sarktı. Şimdilik 0,000030 desteğini koruması ve piyasanın yaşadığı kıyımdan daha az etkilenmek için destek bulması gerekiyor. Genel piyasa koşulları toparlandığında fiyat yenide direnç bölgesini test edebilir.

Shiba Inu (SHIB) Fiyat Tahminleri

Direnç seviyesi yeniden test edilse bile fiyat büyük bir azalan kanalda sıkıştı ve düşüş eğilimini tersine çevirmek için bunun üzerinde bir kırılma gerekiyor. RSI, günlük zaman dilimindeki bu en son düşüş sırasında daha büyük bir dip yaptı. Eğer genel piyasa koşulları izin verirse SHIB hızla alıcıların akınına uğrayabilir.

Günlük MACD, yukarı yönlü bir geçişe hazırlanmak için yükselmeye çalışıyor. Biraz şansla, SHIB bunu yapabilir ve çok ihtiyaç duyulan hacmi ve momentumu geri getirebilir. SHIB toplanmayı başarsa bile, herhangi bir yükseliş hareketine karşı direnç olarak hareket edecek olan alçalan kanalın temsil ettiği daha büyük yapıya dikkat etmek gerekiyor. Sadece bu kanalın üzerinde bir kırılma, böyle bir rallide yeterli güveni sağlayacaktır. Aksi takdirde, SHIB düşüş trendini durdurmaya çalışırken kilit seviyeler arasında sıçramaya devam edebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar