X


Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve FLOKI Fiyat Tahminleri!

Önde gelen 3 meme token için tehlike çanları çalıyor. Yatırımcıların bu kritik seviyelere ekstra dikkat etmesi gerekiyor.
23:00
10 Aralık 2021

Bitcoin (BTC) yeniden 48.000 doların altına sarktı. Bugün gelen yüksek TÜFE (enflasyon) verisiyle 50.000 sınırına dayanan BTC düşüyor. Önümüzdeki hafta yapılacak olan FED toplantısı ve düşük hacim beklenen hafta sonu yatırımcıları endişelendiriyor. Peki Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve FLOKI için güncel fiyat tahminleri neler?

Shiba Inu (SHIB)

LUNA ve AVAX piyasa değerlerini memes tokenlere göre daha iyi koruduğu için SHIB sıralamadaki yerini kaybetti. Bir dönem Dogecoin’in bile önüne geçen SHIB artık 13’üncü sırada kendine yer buluyor. Güncel piyasa değeri 19 milyar dolara kadar gevşedi ve kritik 0,000035 dolar desteği şimdilik kaybedildi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Fiyat 0,000040 dolar seviyesinin üzerinde tutunamadığı için bir alt desteğe gevşemişti, burada da güçlü kalamadı ve düşüş ihtimali daha da arttı. Yatırımcıların çok daha temkinli olarak 0,000029 dolar seviyelerine kadar devam edecek bir geri çekilmeye hazırlanması gerekiyor. Eğer boğalar yeniden 0,000035 dolar desteğini kazamazsa kritik bölgede talep toplanacak.

Dogecoin (DOGE)

Mayıs ayında 1 dolar hedefine koşan Dogecoin bugünlerde 0,13 dolara düşmemek için mücadele ediyor. Haftalık bazda %17 ve günlükte %2 geri çekilen fiyat 0,1689 seviyesinde alıcı bulmaya çalışıyor. Günlük kapanış 0,1617 doların altında olursa yatırımcıların 0,1310 dolarlık desteğe kadar sarkabilecek bir DOGE fiyatına hazırlanması gerekir.

Hacimli satışlar ayıların gücünü teyit ediyor. Bitcoin (BTC) fiyat hareketlerinin bu süreçte yakından izlenmesi gerekir.

Floki Inu (FLOKI)

Son olarak Fenerbahçe ile reklam anlaşması yapan FLOKI bu dönemde kurumsal iş birliklerine yöneliyor. Ancak bear piyasa koşullarında bu çabanın pek fayda getirdiği söylenemez. Yazı hazırlandığı sırada 0,0001227 dolardan alıcı bulan fiyat FLOKI’yi 2807’nci sıraya kadar çekti. Fiyat Kasım ayındaki zirveden neredeyse %60 düştü.

Fiyat 0,0001150 dolarlık destek ile 0, 0000319 dolarlık direnç arasında oluşturduğu geniş kanalda seyrine devam ediyor. Fiyatın 0,000115 desteğini kaybetmesi 0,0001 seviyesine kadar düşüşü tetikleyebilir. Bu bölgenin mevcut piyasa koşullarında pek güçlü kalması mümkün değil. Yani memes tokenlerde keskin düşüşlere hazır olun ve eğer geleceği görme gibi bir yeteneğiniz yoksa kaldıraçlı işlemlerden volatilitenin zirve yaptığı bugünlerde uzak durun. Elbette karar ve yatırım sizin, ancak fiyat volatilitesinin yüksek olduğu dönemlerde pozisyon açmak çoğu zaman yatırımcılara zarar ettirir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar