Shiba Inu (SHIB) Büyük Müjdeyi ve Tarihini Açıkladı!

SHIB ordusu beklediği müjdeyi aldı. Tarih açıklandı, peki fiyata etkisi oldu mu?
17:12
30 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasa değerine göre en büyük ikinci meme token olan SHIB kısa süre önce büyük duyuruyu paylaştı. Üstelik tarih verdi. Bugüne kadar meme tokenlar arasında en dikkat çekici olan SHIB oldu. Diğer alternatiflerden farklı olarak kendi ekosistemini inşa etme noktasında oldukça cesur ve hızlı adımlar attı. Peki son hamlenin detayları neler?

Shiba Eternity Oyunu

SHIB topluluğu, oyunu 6 Ekim 2022’de indirebiliyor olacak. Dünya çapında tüm SHIB topluluğu bu oyuna erişebilecek ve eğer yeterli ilgiyi görürse oyunun token arzı konusunda ciddi katkı sağlaması bekleniyor. Aynı zamanda SHIB tokenin bilinirliği noktasında da bu oyuna umutla bakılıyor. Daha önce DeFi, NFT ve Metaverse alanında ciddi hamleler yapan SHIB, diğer meme tokenlerin denemediği şeylere odaklanıyor. Shytoshi Kusama, Shiba Eternity oyununu oynadığını ve çok beğendiğini vurguladı. 1 Ekim’de oyunla ilgili daha fazla detayın paylaşılacağını da söyledi.

Alışılagelmiş meme token algısının yıkan SHIB, en güçlü olduğu yönünü yani topluluğunu çok iyi biçimde kullanıyor. Yayınladığı dijital ürünler, çözümler ilgi görüyor ve SHIB tokenin sağlam bir zemin oluşturmasını destekliyor. En eski meme token olan Dogecoin’e alternatif olarak piyasaya sürülen SHIB, vizyonu sayesinde meme token kralının da kendini izlemesini sağladı. Dogecoin ekibi, topluluğunu daha verimli şekilde kullanabilmek için Dogechain isimli projeyi başlattı. Önümüzdeki aylarda Dogecoin tarafında da benzer dex, nft, metaverse benzeri adımlar görebiliriz.

Shiba Inu (SHIB)

Son duyurunun fiyata pek etkisi olmadı. Yazı hazırlandığı sırada SHIB 0,0000111 dolardan alıcı buluyordu. İşlem hacmi son 24 saatte %13 oranında düştü ve piyasa değeri 6,09 milyar dolardır. Buna rağmen popüler meme token en büyük 15 kripto para arasındaki yerini koruyor. Kısa süre önce en büyük Ethereum balinalarının stETH’den vazgeçerek SHIB’e yöneldiğinden ve en büyük ikinci meme tokenin yeniden zirveye oturduğundan bahsetmiştik. Buna rağmen fiyatta şimdilik ciddi bir toparlanma görülmedi.

WhaleStats’a göre, ilk 100 Ethereum balinası şu anda yaklaşık 136,9 milyon dolar değerinde SHIB tutuyor. Geçtiğimiz yılki etkileyici performansıyla balinaların radarına giren SHIB’e yine de büyük yatırımcıların ilgisi devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar