reklamı kapat

Seçim Vaatleri Arasında Artık Blockchain Yer Alıyor!

Avustralya muhalefet partisinin seçim vaatleri arasında Blockchain Akademisi kurmak yer alıyor.
09:00
2 Mayıs 2019

Avustralya’nın baş muhalefet partisinin seçim vaatleri arasında Blockchain yer alıyor. ZDNet’in haberine göre parti, gelecek ay düzenlenecek federal seçimleri kazanması halinde Blockchain teknolojisine 3 milyon Avustralya doları ayıracak.

Blockchain Akademisi

Seçim vaatleri arasında yer alan plan kapsamında Avustralya İşçi Partisi söz konusu parayla batıdaki Perth şehrinde Blockchain akademisi kuracağını açıkladı. Dijital Ekonomi Gölge Bakanı Ed Husic:

Liberal hükümet, Avustralyalı işletmeleri geri tutan büyük teknolojik yetenek açıklarını kapamayı başaramamıştır. İşçi Partisi Avustralyalıların şu sıralar yüksek talep gören ve ileride de görecek olan iş becerilerini geliştirmesine yatırım yaparak bu sorunun üstesinden gelmek istiyor.

Avustralya

Avustralya hükümetinin Blockchain konusundaki tutumu oldukça karmaşık. Geçtiğimiz ay ülkede yükselen Blockchain sektörüne katkı amacıyla 100 milyon Avustralya doları yatırım yapılacağı açıklansa da bunun bir yatırım amacı olarak değeri sorgulanıyor. Geçtiğimiz ekim ayında devlet bünyesinde faaliyet gösteren Dijital Transformasyon Ajansı DTA’in başkanı Peter Alexander şu açıklamayı yapmıştı:

Bugün düşündüğünüz tüm Blockchain kullanım durumlarında daha iyi bir teknoloji mevcut – alternatif veritabanları, güvenli bağlantılar ve standardize edilmiş API’ler.

İP seçimi kazanırsa DTA’dan da sorumlu olacak.

Öte yandan Avustralyalı yetkililer kripto paralara karşı sıkı bir politika izlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Avustralya Vergi Dairesi (ATO) borsalardan bilgi isteyeceklerini ve kripto para yatırımcılarıyla vergi sorunları hakkında irtibata geçmeye çalışacaklarını açıkladı. Konuyla ilgili haberimize buradan erişebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun