X


SEC Komiseri Allison Lee, Kripto Regülasyonları Hakkında Konuştu!

SEC Komiseri Allison Lee, kripto para endüstrisinin özel kurallara ihtiyacı olmadığını belirtti.
17:10
19 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

SEC Komiseri Allison Lee, kripto para birimleri hakkında oldukça kritik açıklamalarda bulundu. Bir etkinlikte kripto sorusunu yanıtlayan Lee, olumlu yaklaşımı ile kripto topluluğunu heyecanlandırmayı başardı.

Allison Lee’nin Regülasyon Yorumu

SEC Komiseri Allison Lee, kripto para endüstrisinin özel kurallara ihtiyacı olmadığını belirtti. Başarılı isim, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada SEC’in dijital varlıkları denetlemek için kural kitabını güncellemesi gerektiğine inanmıyor. Bunun yerine Lee, mevcut menkul kıymetler yasaları ile kripto para piyasasının yeterli yetkiye sahip olduğunu savundu. Lee’ye göre SEC kayıtları kapsamında özel ve kısıtlayıcı çalışmanın yerine kripto para dostu bir yaklaşım takip edilmeli. Bu da gelişmekte olan varlık sınıfını piyasalara uyumla hale getirmek için gereklidir.

ABD SEC Başkanı Gary Gensler, kripto para düzenlemelerinde kullanıcı güvenliğini ön plana çıkarıyor. Göreve gelmeden önce kripto paralara sıcak bir tavır sergileyen Gensler bu tutumunu korusa da birtakım değişikliklere gitti. Regülasyonlar konusu sorularına yanıt veren Gensler, çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Piyasada Son Durum

Kripto para piyasası değeri, son dönemde görülen toparlanma ile birlikte tekrar 2 trilyon doların üzerine çıktı. BTC’nin 42.000 dolara dönmesi ve en büyük altcoin Ethereum‘un 3.120 dolara tırmanması durgun havayı olumluya çevirdi. Yetkili isimlerin olumlu açıklamaları, medyaya düşen tetikleyici haberler lider Bitcoin üzerindeki yükseliş beklentisini artırıyor.

Birçok altcoin destek noktasına tutunurken kayıp görünümünü durdurdu. Bundan sonra ise uzman yorumlarına göre yükseliş anlatısı aşamasına geçilebilir. Ancak BTC’nin henüz yukarı yönlü bir atılım gerçekleştirmediğini belirtmekte fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar