X


Sadece Bitcoin ve Altcoin’ler Değil Geleneksel Piyasalar da Düştü!

Elde edilen bilgilere göre hem teknoloji hisseleri, hem diğer geleneksel hisseler hem de kripto para birimlerinde eş zamanlı düşüş yaşanıyor. 
19:00
19 Mayıs 2021

Haftaya kayıplarla başlayan kripto para birimleri hafta içinde de kayıpları devam ettirdi ve yapılan açıklamalara göre kripto para birimleri ile birlikte geleneksel borsalarda da kayıplar yaşanıyor.

Geleneksel Piyasalar

The Dow Jones Industrial Average Çarşamba günü yüzde 1.3 düşüşle 400 puandan fazla zararla açıldı. Bununla birlikte Nasdaq kompozit yüzde 1,5 kayıpla açıldı ve S&P 500 açılış zilinin ardından yüzde 1,4 düştü.

Yapılan açıklamalara göre piyasadaki bu büyük düşüşler, 2020’nin ortasından bu yana değeri fırlayan teknoloji hisselerinin satışlarının devam etmesinden kaynaklanıyor. Tesla, Zoom, eBay ve Nvidia’nın tümü Çarşamba sabahı en az yüzde 2 düştü. Bununla birlikte Nike, Chevron, Boeing, Goldman Sachs ve Caterpillar gibi daha büyük teknoloji dışı isimlerde de keskin bir şekilde düşüş yaşandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

TD Ameritrade’de baş piyasa stratejisti JJ Kinahan, Çarşamba günü yaptığı  analizinde, “Bireysel sektöründen gelen yeni bir dizi sağlam sonuca rağmen, Salı günkü donuk oturumun ardından bu sabah kırmızı bir denizdeyiz.” diye yazdı.

Öte yandan Kinahan, Çin’in kripto para birimi işlemlerini yasaklama kararını ve süregelen enflasyon korkularını Çarşamba günkü kötü açılışın arkasındaki başlıca nedenler olarak gösterdi.

Hisse senetleri Çarşamba günü geniş ama yönetilebilir kayıplar alırken, kripto para birimi piyasası ciddi kayıplar vermeye devam ettiği görülüyor.

Bitcoin ve Kripto Para Birimleri

Lider kripto para birimi Bitcoin 64.900 dolar ile kendi rekorunu kırdıktan sonra bugün 30.000 dolar seviyesini gördü. Son 24 saat içinde %20 değer kaybeden Bitcoin son 1 hafta içinde de %38 düşüş yaşamış oldu.

Analistlere göre Bitcoin ve kripto para birimlerinde yaşanan boğa koşuları sırasında görülen %30 ile %40’lık düşüşler oldukça normal. Çünkü kripto para piyasası geleneksel piyasalardan oldukça farklı işliyor ve oldukça farklı hacimlere sahip.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar