X


Saadet Zinciri HashOcean Kullanıcıların Paralarıyla Beraber Kayıplara Karıştı

18:00
27 Haziran 2016

Bitcoin ve kripto para felsefesiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan Hashocean kapandı. Bize gelen bilgilere göre onbinlerce kullanıcı mağdur duruma düştü.

CoinTürk’e gelen bazı yardım isteklerinde Türk kullanıcılardan bazılarının bu siteye 100,000’lerce TL yatırım yapmış olduğu belirtiliyor.

CoinTürk olarak çokça kez uyarmıştık, yayınladığımız onlarca makalede bu tip sitelerden uzak durulması gerektiğini belirttik. Fakat çok para kazanma hırsıyla siteye yatırım yapan kullanıcıların içerisinde binlerce Türk olması bizi şaşırtmadı. Cointellect ve diğer benzer örneklerde gördüğümüz gibi kolay yoldan para kazanma peşinde koşan on binlerce vatandaşımızın kayıpları büyük.

Yatırımcılar arasında sitenin saadet zinciri olduğunu bilenler var; fakat gözlemlediğimiz kadarıyla çoğunluğu Hashocean’ın bulut madenciliği yaptırıldığına inandırılmış. Defalarca kez söylediğimiz gibi hiç bir şey bilmeden başlatılan işlerin maalesef sonu bu şekilde bitiyor.

Parasını kaptıranlara geçmiş olsun diyoruz, umuyoruz bundan sonra bu tür vakalarda Türk kullanıcıların sayısı çok az olur. Bir yatırım yapmadan önce aşağıdaki makaleleri dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

https://coin-turk.com/uzak-durulmasi-gereken-5-bitcoin-dolandiricilik-faaliyeti

https://coin-turk.com/bitcoin-dunyasinda-dolandiriciliktan-nasil-uzak-dururum

https://coin-turk.com/bir-bulut-madencilik-sirketi-ve-dolandiricilik-hikayesi

https://coin-turk.com/bulut-madencilik-ponzi-risk-analizi

https://coin-turk.com/cointellect-hakkindaki-tum-gercekler-bir-inceleme

https://coin-turk.com/bulut-madencilik-sistemi-nedir-ve-nasil-yapiliyor

https://coin-turk.com/onecoin-hakkinda-degerlendirme

Tekrar belirtmekte fayda var, bu tarz sitelerin Bitcoin ile hiç bir organik bağı yoktur.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
ETİKETLER