X


Müzik Dünyası İçin Ethereum Tabanlı Yeni Bir Platform: Ujo Music

23:23
27 Haziran 2016

Günümüzde  medya dünyasının en büyük sorunlarından birisi yasa dışı yollar ile internet üzerinden elde edilen filmler ve müzikler. Bu soruna kalıcı bir çözüm bulmak isteyen SingularDTV şirketi, blockchain teknolojisini kullanarak film ve televizyon dünyası için akıllı sözleşme platformu geliştiriyor.

u0nXMF6s_400x400Film ve televizyon hakları yönetim platformunun adı ConsenSys’ Ujo Music olarak belirlendi. Ethereum blockchain tabanlı olan platforma medya kullanım şartları eklendi. Prototipi hazırlanan platform, kullanıcılar için kontrollü içerik kaydı hizmeti sunarken, eş zamanlı olarak lisans vermeyi amaçlıyor.

Platform plak şirketlerinden bağımsız çalışan sanatçılar için de iyi bir seçenek gibi duruyor. Platform sayesinde yasa dışı yollardan elde edilen dosyaları kalıcı olarak önüne geçilerek sanatçıların haklarının korunması sağlanabilir.

S-DTV şirket CEO’su Zach LeBeau, blockchain teknolojisinin medya dünyası için ideal bir teknoloji olduğuna ve S-DTV şirketi olarak medya dünyasının en önemli eksikliğinin giderebileceğine inanıyor.

ConsenSys kurucusu Joseph Lupin’e göre ise S-DTV tarafından geliştirilen film ve televizyon hakları yönetim platformu Ujo, çesitli sanat endustrileri icin yeni iş alanları ve sosyal ağ sağlayacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
ETİKETLER