X

Rusya’dan Dikkat Çeken Kripto Para Madenciliği Açıklaması!

Rusya enerji bakanı kripto para madenciliği hakkında açıklamalarda bulundu.
10:30
15 Ekim 2021
Rusya'dan Dikkat Çeken Kripto Para Madenciliği Açıklaması!

Çin‘in madencilere uyguladığı yasaklamaların ardından madenciler Çin anakarasından çekildi ve farklı ülkeler’e göç etti. Rusya Enerji Bakanı Nikolai Shulginov, yaptığı açıklamada kripto para madencileri üzerindeki elektrik faturalarını ve vergileri artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Rusya, Kripto Para Madencileri Üzerindeki Elektrik Faturalarını ve Vergileri Artıracak

Yerel haber Tass’a göre, Rusya Enerji Bakanı Nikolai Shulginov, Rusya Enerji Haftası gazetecilerine verdiği demeçte, kripto madencileri üzerindeki elektrik faturalarını ve vergileri artırmayı hedeflediklerini söyledi. Çinli madenciler yurtdışına çıktıkça, Rusya’nın Bitcoin bilgi işlem gücü, ABD ve Kazakistan’ın ardından neredeyse iki katına çıktı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Madencilere Farklı Tarife Uygulanacak

Rusya Enerji Bakanı Nikolai Shulginov, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı;

“Güç kaynağının güvenilirliğini ve kalitesini korumak için, kripto para madencilerinin halk için bir fiyata elektrik tüketme olasılığını dışlamanın gerekli olduğuna inanıyoruz.”

Shulginov, bakanlığın şu anda bu konu üzerinde çalıştığını da sözlerine ekledi. Daha önce, Irkutsk bölgesi başkanı Igor Kobzev, Rusya Federasyonu Hükümeti Başbakan Yardımcısı Alexander Novak ile, özellikle enerji tüketimi alanında madencilik faaliyetlerinin yönetim özelliklerini belirleme talebiyle iletişime geçti.

Aynı zamanda, Kobzey’in görüşüne göre seçeneklerden biri, Kırım ve Sivastopol’a benzer şekilde, bölgesel düzeyde insanlar için enerji tarifelerinde ek farklılık grupları getirmek olabilir. Kobzev, 2021’de bölgedeki enerji tüketiminin, “kara” madencilerin faaliyetlerinde çığ benzeri bir artış nedeniyle geçen yılın rakamını %159 aşabileceğini söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar