reklamı kapat
  • BTC  :  37.480,67 ₺
  • ETH  :  1.175,71 ₺
  • BCH  :  2.548,12 ₺
  • XRP  :  2,57 ₺
  • NGC  :  1,34 ₺
  • BTC 37.480,67
  • ETH 1.175,71
  • BCH 2.548,12

Rusya Kripto Paralar İçin Yasal Düzenlemelere Gidiyor

25 Aralık 2017
  • İlayda Peker Kayaİlayda Peker Kaya
15 farklı ülkeden gelen kripto para madencileri, bu hafta Rus yöneticilerle görüşecek. Görüşmenin ardından Rus hükümeti, 28 Aralık’ta sunulacak kripto para mevzuatıyla ilgili öneriler hazırlamayı planlıyor.

Rusya Madenci Buluşmasına Ev Sahipliği Yapıyor..

Hafta başında Rus hükümeti, kripto para madencileri toplantısına ev sahipliği yapacak. Toplantıya Meclis Eğitim ve Bilim Kurulu Komisyonu Başkan Yardımcısı Boris Chernyshov’da katılacak.

Ria Novosti’de geçen hafta yayınlanan bir basın toplantısında Chernyshov, 15 ülkeden gelen kripto para madencilerinin, parlamento üyelerine, madenciliğin nasıl yapıldığını ve ülkelerindeki düzenlemelerin nasıl olduğunu anlatacaklarını söyledi. Chernyshov sözlerine, “Etkinliğe hem Rusya’dan hem yabancı ülkelerden temsilciler katılacak. Toplantının temel amacı ise kripto para dünyasının tartışılması olacak.” diyerek devam etti.

Chernyshov toplantıda, kripto para iş sürecinin ve bunların her ülkede nasıl düzenlendiğinin de tartışılacağını söyledi. Ayrıca, “Madencilik için deneysel numunelere sahip olacağız. Gelecek olan misafirlerimiz de yanlarında numuneler getirebilir. Para birimlerinin ve bankacılığın geleceğini de tartışacağız.” dedi. Chernyshov katılacak ülkeleri şöyle sıraladı;

15 ülke katılımı kabul etti. Birleşik Devletler, Hindistan, İsrail, Ermenistan ve Türkiye’den katılımcılar toplantının açılış konuşmalarını yapacaklar. Diğer konuşmacılar da oturum esnasında sunumlarını yapacaklar.

Rusya, Kripto Para Dosyasını Bu Ay Sunmayı Hedefliyor

Devlet Mali Piyasalar Komitesi Başkanı Anatoly Aksakov’ın belirttiğine göre kripto para birimleri ve ICO’lar hakkındaki tasarı 28 Aralık’ta meclise sunulacak.

Perşembe günü düzenlenen bir basın toplantısında Aksakov, “Bugün tasarı ile ilgili kilit noktaları belirlemek için küçük bir toplantı yapacağız. Kripto paraları “diğer mülkler” olarak tanımladık” dedi. Aksakov, tasarının kripto para işlemlerine nasıl uygulanacağını belirtmeden şunları aktardı;

Bana göre bu mülkiyet (kripto paralar) finansal bir araç, finansal bir varlıktır. Dolayısıyla katma değer vergisi uygulanmamalıdır.

Tasarıda ICO’ların da düzenleneceğini söyleyen Aksakov, proje başına ve yatırımcı başına, yıllık yatırım tutarı üzerinden kısıtlamalar olacağını belirtti. Ayrıca “Yaklaşımlar en liberal şekilde düzenlenecek. Öncelikli amacımız yatırımcıların korunmasıdır.” diye vurguladı.

Başkan Vladimir Putin ise, kripto para yönetmeliğinin önümüzdeki yılın temmuz ayına kadar uygulamaya koyulmasını istiyor. Tasarı sunulduktan sonra uzman tartışmaları başlayacak. Başkan ise “Sanırım tasarı mart ayında kabul edilmiş olacaktır.” dedi.

Kaynak: news.bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

loading...