reklamı kapat
  • BTC  :  29.840,47 ₺
  • ETH  :  938,95 ₺
  • BCH  :  2.037,63 ₺
  • XRP  :  2,72 ₺
  • NGC  :  0,95 ₺
  • BTC 29.840,47
  • ETH 938,95
  • BCH 2.037,63

Rocket ICO Ekibi İle Yaptığımız Özel Röportajı Kaçırmayın

24 Eylül 2017
  • Coin TürkCoin Türk

RocketICO, uzmanların ve yatırımcıların çeşitli fikirlerin hayata geçmesine katkıda bulunduğu merkezsiz bir startup hızlandırıcısı olarak karşımıza çıkıyor. RocketICO, çalışma ekiplerinin, uzmanların ve yatırımcıların birbiriyle iletişime geçebileceği, birlikte çalışmak için gerekli araçlara erişebileceği ve smart contract’lar ile ilişkilerine şekil verebileceği bir sosyal platform şeklinde tasarlandı. Gelin şimdi projeyi CoinTürk olarak yaptığımız özel röportajla yakından inceleyelim..

Kimsiniz? Kendinizden ve sektördeki tecrübelerinizden biraz bahseder misiniz..

Ekip olarak Belarusluyuz. 15 yıldan uzun bir süredir IT dış kaynak kullanımı alanında aktif olarak çalışıyoruz. Tamamlanmış yüzlerce web tabanlı ve mobil projemiz var. Bunun dışında ben şahsi olarak 10 yıldır oyun geliştiricisi bir şirketin başındaydım. Yani şu ana kadar 20’den fazla oyun projesi üreten başarılı bir şirketin kurucusuyum. Öte yandan 3 farklı start-up’ın bünyesine katıldım, ancak birinden çıktım. 6 ay önce blockchain sektörünü daha yakından izlemeye başladık. Geliştiricilerimizin bir kısmını Ethereum smart contracts üzerinde çalışmaya yönlendirerek müşterilerimize ICO’larını yönetmede teknik destek sağlamaya başladık. 5 ön satış dönemi yöneterek tecrübe kazandık, piyasayı tanıdık ve piyasanın ihtiyaçlarının ne olduğunu anladık. Sonunda kendimizi kendi projemizi yaparken bulduk – Rocket ICO.

Rocket ICO projesi nedir? Nasıl çalışır?

RocketICO, uzmanların ve yatırımcıların çeşitli fikirlerin hayata geçmesine katkıda bulunduğu merkezsiz bir startup hızlandırıcısıdır. RocketICO, çalışma ekiplerinin, uzmanların ve yatırımcıların birbiriyle iletişime geçebileceği, birlikte çalışmak için gerekli araçlara erişebileceği ve smart contract’ler ile ilişkilerine şekil verebileceği bir sosyal platform şeklinde tasarlandı.

RocketICO, temel amacı dünyayı değiştirecek ve güzelleştirecek inovatif projeler geliştirmek olan bir DAO’dur. Kripto para topluluğundan yatırımcıların platforma çekilmesi amaçlanmaktadır.

Bunu açabilir misiniz? Rocket ICO’nun özündeki temel fikir nedir?

Başlangıçta iki temel amaçla yola çıktık: Anti-scam ve projelerin ICO’larını hayata geçirebilmesi için uygun fiyatlar. ICO hizmeti vermeye başladığımızda çok sayıda insan bize geldi. Ancak bu insanlar istedikleri ürünü geliştirmek için gerekli becerilerden yoksun olduğundan, scam projeler olduğunu düşündük. Bununla birlikte içinde bulunduğumuz zaman diliminde ICO kampanyası düzenlemek oldukça pahalı bir hâle geldiği için çok sayıda yetenekli kripto tutkunu fikirlerini hayata geçiremez oldu. Bu konuda birçok soruna çözüm getirdiğimizin bilincindeyiz. Bir DAO kuruyoruz, dünyayı değiştirecek bir DAO.

Peki neden Ethereum Teknolojisi?

Ethereum’u seçme sebebimiz çoğu ICO’nun onu kullanıyor oluşu. Ethereum tecrübesi ve yetkinliğine de sahibiz. Platformun ilk sürümünü geliştirmeye başladığımızda bazı dezavantajlarla karşılaştık. Ana danışmanımız, Steemit’in yaratıcılarından biri olan Valentin Zavgorodnev. Kendisi Dan Larimer ile birlikte çalışıyor ve biz Graphene ile EOS’u kullanarak uygulayabileceğimiz her şeyi uygulamak istiyoruz. İlk EOS sürümünü test etmeye başladık bile.

Biraz da ICO’nuz hakkında konuşalım.. Ne zaman başlayacak, bizi  ne bekliyor?

Ön satış dönemimiz birkaç gün içinde sonlanıyor. Minimum yatırım limitini çoktan aştık ve şimdi ICO planlamasına geçtik. Platformun ilk sürümünü piyasaya süreceğimiz gün ICO’yu da başlatacağız. İlk sürümle birlikte DAO aktif hâle gelecek. ICO süresince 5 bin ila 50 bin ETH arası bir yatırım hedefimiz var. Her yatırımcı DAO’nun bir parçasıdır ve anında DAO’nun fırsatlarından yararlanmaya başlayabilir.

Hedefiniz nedir? Okurlarımıza gelecek planlarınızdan bahsetmek ister misiniz?

İlk olarak DAO’nun ilk sürümünü piyasaya sürmeyi ve platformdaki ekip çalışmasının işlevselliğini artırmayı amaçlıyoruz. Sonrasında ise ICO’ların yürütülmesinde kullanılacak bir enstrüman geliştireceğiz ve DAO katılımcıları bundan yararlanabilecek. Her katılımcı, ileride zengin olacak.

Son olarak kullanıcılarınız ve yatırımcılarınıza iletmek istediğiniz bir söz..

Sevgili dostlarımız, büyük bir devrimin eşiğindeyiz. Gelin, geleceğin dünyasını beraber yaratalım. Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız!

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER