Roblox Sanal Oyunu İle Geleceğin Çiftçilerini Yetiştirmeye Hazırlanıyor!

Geleceğin çiftlikleri oyuncuların sanal olarak patates yetiştirmesine olanak tanıyor.
10:30
31 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dondurulmuş gıda üreticisi McCain Foods, platformdaki yeni bir oyunla genç tüketicilerin metaverse’de patates yetiştirmesini istiyor. Dünyanın en büyük hazır patates ürünleri üreticisi, müşterilerini çiftçilik camiasının karşılaştığı zorluklar ve rejeneratif çiftçiliğin faydaları konusunda eğitmeyi umuyor. Böylelikle insanlar reel hayatımızda gerçekleştirilen bu zanaatın artılarını ve eksilerini görmüş olacaklarını düşünüyor.

Roblox’un popüler oyunu Livetopia‘ya entegre edilen geleceğin çiftlikleri, oyuncuların toprak sağlığını iyileştiren ve restore eden rejeneratif tarım tekniklerini kullanarak sanal olarak patates yetiştirmelerine olanak tanıyor. Oyun ücretsiz olacak.

Oyuncular, örtü bitkileri ekme, dönüşümlü otlatma yoluyla çiftlik hayvanlarını entegre etme ve biyoçeşitliliği teşvik etme gibi rejeneratif teknikleri uyguladıklarında ödüllendirilecekler.

McCain Küresel İnovasyon ve Pazarlama Başkanı Christine Calvenes; “Amacımız genç tüketiciler ile buluşup, doğru yerde, onlarla bu alanda buluşmamız önemli. Bu, rejeneratif tarım yoluyla daha sürdürülebilir bir gıda sistemi oluşturma konusunda farkındalık yaratmak için önemlidir.” diyor

İçerik Rehberi

Roblox ve Reklamcılık

Bu arada topluluk, marka reklamlarının Roblox gibi platformlarda reşit olmayan oyuncuları nasıl etkilediği konusunda endişe duyuyor. Şirketler yalnızca geleneksel reklam yöntemlerini kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda kullanıcıları gösterimler yoluyla da etkiliyor.

Roblox markalar arasında popüler bir reklam platformu. McCain sadece Roblox ile çalışmıyor, aynı zamanda çeşitli medya platformlarına da ulaşıyor. Şirket ayrıca Long Beach, Kaliforniya’da bulunan Bored Ape Yacht Club tarzı bir restoran olan Bored and Hungry ile de işbirliği yaptı. Ayrıca Londra ve Toronto’da sırasıyla 3-4 Kasım ve 16-18 Kasım tarihlerinde geçici mağazalar açılması planlanıyor. McCain, rejeneratif tarım teknikleri kullanılarak yetiştirilen yeni Regen Fries’ı tanıtacak.

Reklamcıların sanal dünyalarda küçük çocuklara ulaşmaya yönelik bazı şüpheli çabaları olsa da, patates çiftçiliği masum tarafta yer alacak gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar