X


Robinhood, Shiba Inu (SHIB) Listelemesini Neden Yapmayacak?

Kısa vadede Robinhood listelemesi olmayabilir.
20:30
29 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Şaka coinlerin beklentileri fiyatlama hızı harika ancak Shiba Inu (SHIB) yatırımcılarının Robinhood listelemesi beklentiyle yaptıkları alımlar boşa gidebilir. Yakın tarihli bir rapora göre platformun bu listelemeyi kısa vadede yapması pek mümkün görünmüyor. Yoğun topluluk baskısına ve düşen gelirlerine rağmen SHIB listelemesi neden yapılmıyor?

Shiba Inu (SHIB) Listelenecek Mi?

Quantum Capital Başkanı Mati Greenspan, Robinhood‘un SHIB’i listelemesinde belirli riskler olabileceğine inanıyor. Diğer altcoin yatırımcıları, FLOKI ve BabyDoge dahil olmak üzere gelecekte farklı şaka coinlere yönelerek benzer fiyat hareketlerini tetikleyebilirler.

Ayrıca analist, kripto para listeleme sürecinin kolaylaştırılacağını bununda daha fazla işe yaramaz tokenin uygulamayı işgal edeceğini düşünüyor.

Robinhood diğer borsalara göre çok daha düşük işlem maliyetlerine sahiptir. Bu sebepten Shiba Inu (SHIB) listelemesi çok daha fazla yatırımcının bu şaka coine yönelmesini sağlayacaktır. Robinhood yönetimi tüm bu gerekçelere ek olarak düzenleyici riskleri de hesaba katıyor. Shiba Inu (SHIB) dahil ekstra riskli kripto paraların platformda olması Robinhood’a ciddi bir sorumluluk yükler.

Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) Savaşı

Elon Musk’ın Shiba Inu (SHIB) reddi bile onu durduramadı. Hatta son büyük ralli bu terslemeyi takip eden bir zamanda geldi. SHIB topluluğu bu durumu büyük bir başarı olarak görüyor. Dogecoin (DOGE)’in aksine Robinhood ve Elon Musk desteği olmadan rekora koşan SHIB piyasa değeri olarak da birkaç kez DOGE’u geride bıraktı.

Hatta yazı hazırladığı sırada Dogecoin kan kaybettiği için Shiba Inu (SHIB) yeniden sıralamada onun üzerine çıktı. Marketteki en değerli 10 kripto paradan 9’uncusu şu sıralarda Shiba Inu (SHIB) ve artan ilgi devam ederse burada kalıcı bile olabilir. Şaka coinlerin toplam piyasa değeri 80 milyar dolara yaklaşırken birçok SHIB alternatifi de yükselmeye devam ediyor.

Bu sürecin sonunda Dogecoin (DOGE) yeni bir atılım yaparak katilini alt edebilecek mi? Göreceğiz, bundan sadece birkaç ay önce 8 sıfırlı bir fiyatı olan SHIB, artık 40 milyar dolar piyasa değerine yaklaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar