X

Ripple&SEC Davasındaki Son Gelişmeler ve XRP Fiyatında Son Durum

Ripple ile SEC arasındaki davada son gelişmeler.
19:15
24 Temmuz 2021

Devam eden SEC ila Ripple arasındaki davanın yakın tarihli gelişmesinde SEC, durumu kendi lehine çevirmek adına komisyon üyelerinin yorumlarını manipüle ederek hakime bir mektup gönderdi. SEC’in bu adımı hakkında sert eleştirilerde bulunan Ripple tarafı tartışmayı alevlendirdi.

Ripple&SEC Davası Gelişmeleri

Ripple tarafı, SEC’in davayı yeniden alevlendirmesi ve manipülasyon girişimleri için “içler acısı” yorumunda bulundu. Ripple, SEC’in iddia edilen hamleleri üzerine şöyle cevap verdi: “SEC, bu iki komisyon üyesinin yalnızca herkes için açık ve net olan görüşlerini alenen manipüle ediyor. Yetkisiz bir yolla yeniden tartışmaları alevlendirmeye yönelik bu gereksiz girişim son derece değersizdir.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ripple, SEC’in komisyon üyelerinin yorumlarına tepkisine atıfta bulunarak Yargıç Torres’e ilgili ifadelerin hukuken yeri olmadığını savunan bir mektup gönderdi. SEC, komisyon üyeleri yorumlarına ithafen görevden alma talebinde bulunmayacağını belirtti.

SEC avukatı Mark Sylvester, Yargıç Torres’e gönderilen mektupta şunları kaydetti:

Söz konusu açıklama, SEC’in kendisinin veya bu dava üzerindeki herhangi bir bağlayıcı otoritenin ifadesi değildir. SEC, bir basın açıklamasında yayınlanan veya başka bir şekilde kamuoyuna açıklanmış olan bireysel komisyonerler tarafından yapılan açıklamaların, SEC’in pozisyonunu işaret ettiği doğrudur. Ancak başka bir deyişle bu tür ifadeleri yasal bir bağlayıcılığı yoktur ve bireysel görüşlerdir. Birkaç bireysel yorumun ardından yapılan açıklamanın, Ripple’ın ilerlediği davanın savunmasında olumlu bir gelişme olarak yorumlanamaz.

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun XRP konusundaki yetersizliğini tartışmaya taşırken SEC, Ripple’ın güvenlik ihlalini gözden kaçırdığını öne sürdü.

XRP Fiyatı

En popüler kripto para birimlerinden biri olan XRP, piyasa genel trendini takip ederek yukarı yönlü hareket seyri izledi. XRP fiyatı son 24 saatlik zaman diliminde %4,53 artışla 0.60 dolar barajına tekrar tırmandı. Uzmanlar artış trendinin ivme kazanması adına 0.70 doları işaret ediyor. Burada yakalanan ivme fiyatı 0.80 dolarlık banda taşıyabilir.

Devam eden yukarı yönlü harekette XRP fiyatı bir kez daha 1 dolarlık psikolojik seviyeyi test edebilir. XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.6061 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar