reklamı kapat

Ripple’ın XRP Satışları Yüzde 87 Azaldı!

Ripple, XRP satışlarında neden düşüş yaşadı?
21:59
1 Mayıs 2020

Ripple (XRP), kötü bir 2020 yılı geçiriyor olsa da ikinci çeyrek dönemden itibaren XRP’nin birim fiyatında yükseliş yaşanması ile beraber yatırımcıları bir nebze mutlu etmeyi başardı. XRP/USD işlem çiftinin 2019 yılında 0,13 dolara kadar düşmesi büyük bir panik yaratsa da 2020 yılında bu seviyelerden dönülmüş olması beklentileri artırdı.

Ripple, Tek Gelir Kaynağında Azalma Mı Yaşıyor?

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse daha önce yaptığı açıklamalarında şirketin en büyük gelir kaynağının XRP satışları olduğunu belirtmişti. Buna rağmen Ripple’ın 2020 yılının birinci çeyreğindeki XRP satışlarına bakıldığında inanılmaz bir düşüş olduğu görülüyor.

Özellikle Ripple tarafından yapılan OTC yani tezgah üstü satışlar ciddi anlamda gerilemiş. Bu aslında kurumsal yatırımcıların XRP’ye olan ilgisinin de azalmış olabileceğini gösteriyor. Ripple tarafından açıklanan rapora göre 2020 yılının ilk üç ayında gerçekleştirilen XRP satışları 1,75 milyon dolara kadar düşmüş. Daha önceki çeyrek dönemde bunun 13,08 milyon dolar olduğu biliniyordu. Bu da yaklaşık %87’lik bir gelir düşüşü yaşandığını gösteriyor.

Aslında Ripple 2020 yılının başlangıcından beri her ayın ilk günü 1 milyar XRP’nin kilidini açma adetinde bir değişime gitti. Ripple yine her ay 1 milyar XRP’nin kilidini açsa da bunların 900 milyon adetini geri escrow cüzdanına yollayarak kilit altına aldı. Bu da XRP satışlarının bilerek azaltılmış olabileceğini düşündürüyor.

Yine de Ripple’ın XRP satışları olmadan çok zor bir 2020 yılı geçireceği tahmin ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.