X

Ripple’ın Büyük Ortaklık İçin Bu Dönem Ne Kadar Ödediği Belli Oldu

Ripple bu dönem MoneyGram'a ne kadar para aktardı?
15:21
31 Temmuz 2020

ABD merkezli blockchain devi Ripple’ın tarihinde yaptığı en büyük ortaklıklardan birisi olan MoneyGram, ne yazık ki XRP yatırımcılarının tepkisini çekmeye devam ediyor. Daha önce de Ripple’ın bu ortaklık için yüklü ödemeler yaptığı ortaya çıkmıştı ve bunun hala devam ettiği görülmekte.

Ripple, MoneyGram’a Para Akıtmaya Devam Ediyor 

MoneyGram tarafından yayınlanan ikinci çeyrek raporuna göre, firma Ripple’dan bu dönemde de 15,1 milyon dolarlık “piyasa geliştirme ücreti” almış. Blockchain devi Ripple’ın sadece bu ortaklık için ödediği milyonlarca dolarlık XRP, doğal olarak yatırımcıların tepkisini çekmekte.

MoneyGram aynı dönemde 15,1 milyon dolarlık söz konusu ücrete ek olarak 8,8 milyon dolarlık ek bir teşvik ödemesi daha almış. MoneyGram içerisinde %10 hisseye sahip olan Ripple’ın bu ortaklığı ise 2019 yılının Haziran ayına dayanıyor. MoneyGram 2019 yılının üçüncü ve dördüncü çeyreğinde de Ripple’dan toplamda 11 milyon dolarlık fon elde etmişti.

Ripple devamlı olarak MoneyGram’a para aktarsa da MoneyGram’ın geliri düşmeyi sürdürüyor. MoneyGram bu çeyrekte de %14’lük gelir azalması yaşadı ve pazardaki hakimiyeti devamlı olarak dibe iniyor.

Aslında bunda Ripple’ın kripto parası XRP’nin de payı var. XRP gibi kripto para birimleri geleneksel para  gönderme yöntemlerinin yerini almaya başladı. XRP özellikle sınır ötesi ödeme işlemlerinde ciddi bir paya sahip ve bu avantaj MoneyGram gibi şirketler için oldukça sert bir rekabet oluşturuyor.

MoneyGram ve Ripple ortaklığı da bu ters orantı yüzünden yakında bozulabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar