X

Ripple’ın Attığı Son Adım XRP Yatırımcılarını Öfkelendirdi!

Ripple'ın yolladığı son işlem, XRP yatırımcılarına pes ettirdi!
15:01
2 Eylül 2020

Sektörün en büyük blockchain şirketlerinden birisi olan ve aynı zamanda XRP kripto para biriminin de arkasındaki Ripple, attığı son adım ile yine ve yeniden XRP yatırımcılarının öfkesi ile karşı karşıya kaldı. 1 Eylül tarihindeki Ripple işlemlerine bakıldığında blockchain firmasının eski kurucu ortağı Jed McCaleb’e yüklü bir şekilde XRP gönderdiği görülüyor.

Jed McCaleb Yine Yüklü XRP Satacak

Ripple’ın eski kurucu ortaklarından Jed McCaleb’e 1 Eylül tarihinde 133 milyon XRP gönderdiği görülüyor. Ripple aslında her ayın ilk gününde 1 milyar XRP’nin kilidini açması ile biliniyordu. Daha önceki aylarda bunu bir nebze de olsa durduran Ripple’ın, Jed McCaleb’e fon göndermesi ise tepki çekti.

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre toplamda 38 milyon dolarlık XRP yine Jed McCaleb’e gönderildi. McCaleb’in fonlarının “tacostand” cüzdanına gönderildiği görülüyor. Bu cüzdana giden XRP’lerin ise genellikle Bitstamp kripto para borsası üzerinden yüklü bir şekilde satıldığı görülmekte.

McCaleb’in cüzdanına aktarılan fonların bu sebeple yakında satılacağı ve satış baskısını arttıracağı düşünülüyor. BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 11.388 dolardan işlem görüyor ve XRP fiyatı hem BTC fiyatının hem de Jed McCaleb’e gönderilen XRP’lerin etkisi ile sert düştü.

Son 24 saat içerisinde %4,67 düşüş yaşayan XRP, 0,27 dolardan işlem görüyor ve düşmeye de devam edecek gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar