X


Ripple’dan Yeni İpucu: XRP Davasına Rağmen Atılan Bu Olumlu Adım Ne Anlama Geliyor?

Ripple'ın yayınladığı yeni ilan dikkat çekti.
13:31
11 Ocak 2021

Dünyanın en büyük blockchain şirketlerinden birisi olan Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava nedeniyle ciddi anlamda kan kaybetti. Ripple’ın dava sonrasında aldığı birçok darbe XRP fiyatının da eşzamanlı bir şekilde 0,17 dolara kadar gerilemesine yol açtı. XRP fiyatı 0,17 doları dip olarak kullanıp yeniden yükselişe geçerken Ripple cephesinden de umut veren gelişmeler gelmeye devam ediyor.

Ripple’a Açılan Dava Hala Belirsizliğini Koruyor

Ripple, SEC tarafından lisanssız menkul kıymet satışı yaptığı iddiasıyla dava edilirken tam tersi yönde ve kendinden emin bir adım attı. Ripple’ın ODL isimli ödeme ürününün altyapısında XRP kullanıldığı ve bunun bankalar ile finans kurumlar için geliştirildiği biliniyor. Ripple CTO’su David Schwartz da kısa süre önce bankaların Ripple altyapısını kullanarak XRP aracılığıyla transfer yapabileceğini belirten bir yazı yayınladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bütün bu umut veren gelişmelerden sonra Ripple’ın yayınladığı iş ilanları ise durumu iyice kesinleştirdi. Ripple tarafından yayınlanan yeni bir iş ilanında “Londra, New York ve San Francisco” içerisinde merkez bankaları ve bankaların XRP tabanlı ödeme sistemlerine geçmelerine yardım olacak çalışanlar arandığı belirtiliyor.

Ripple’ın İş İlanı ve XRP İçin Anlamı

Ripple CTO’su David Schwartz da yayınladığı gönderide CBDC yani merkez bankası destekli dijital para birimlerinin XRPL tabanlı piyasaya sürülebileceğini belirtmişti.Bu iş ilanı ve yayınlanan açıklama aslında çok daha net bir duruma, Ripple’ın davayı kazanacağına dair büyük bir inanca sahip olduğunu gösteriyor. Ripple’ın davayı kaybetmesi ve XRP’nin menkul kıymet ilan edilmesi söz konusu bankalarla beraber çalışmanın sonsuza kadar rafa kaldırılmasına yol açabilir.

XRP Fiyatı İçin Atılan Bir Adım Olabilir

Ripple ise ufukta böyle riskli bir durum olmasına rağmen şimdiden iş ilanı açarak aslında bir mesaj veriyor olabilir.Tabii ki söz konusu ilan tamamen piyasadaki algıyı değiştirmek ve XRP’nin fiyat yükselişine katkıda bulunmak için de açılmış olabilir. Bu sebeple kripto para sektöründe net sonuçlar görülene kadar riskli yatırımlar yapmamak yatırımcıların yararına olacaktır.

XRP ile ilgili birçok durumun belirleneceği ve netlik kazanacağı dava ise Şubat ayında görülecek ve ilk duruşmadaki gelişmelere göre XRP fiyatında hareketlilik görülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar