Ripple’da (XRP) Bayram Havası! Metrikler Yeşeriyor! Analistten Çarpıcı Tahmin!

Ripple (XRP) ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava kızışırken, XRP fiyat ve metriklerde yeni başarılara imza atıyor. 
15:00
30 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ripple (XRP) ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava kızışırken, XRP fiyat ve metriklerde yeni başarılara imza atıyor.

SEC’e Ağır Darbe: XRP, Yükselmeye Devam Ediyor!

XRP, çarpıcı rallisi ile yine gündeme oturmayı başardı. XRP son 24 saat içinde %12 oranında değer kaydetti. Uzmanlara göre devasa rallinin arkasında mahkemenin Ripple davasında SEC aleyhine verdiği karar var. Avukat James Filan, Yargıç Analisa Torres’in SEC’in mahkeme kararlarına itirazını reddettiğini bildirdi. Ayrıca Hâkim, kurumdan emirlere uymasını istedi. Bu doğrudan, SEC’in Hinman konuşmasıyla ilgili hayati belgeleri mahkemeye sunması gerektiği anlamına gelir. Mahkemenin bu önemli kararı, XPR fiyatını doğrudan olumlu yönde etkiledi. Hukukçulara göre bu SEC için büyük bir darbe. XRP, son 30 günde yaklaşık %50 arttı. Altcoin, an itibariyle 0,489 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi %91 artarak 4,19 milyar dolara ulaştı. XRP’nin toplam piyasa değeri ise 24 milyar dolar seviyesine çıktı.

Daha önce, SEC, mahkeme kararına itiraz etmek için verdiği yanıtta, sanıkların komisyonun belgeler üzerindeki önceki iddialarını yanlış beyan ettiklerini belirtmişti. SEC, Yargıç Netburn’ün dahili konuşma belgesinin davadaki herhangi bir iddiayla ilgili olduğuna karar verirken hata yaptığını savundu. Yargıç Netburn’ün belgelerin incelenmesinin kanuna aykırı olmadığını savunuyor. Bu, XRP için zaferin yakın olduğu anlamına geliyor.

Sosyal Medya Etkinliği Artıyor!

Kripto veri platformu LunarCrush tarafından yayınlanan verilere göre, XRP‘nin üç aylık sosyal medya platformlarındaki etkinliği artıyor. 29 Eylül itibariyle XRP’ye yönelik 9.424 makale, paylaşım ve içerik yayımlanırken, altcoin 1.95 milyar sosyal etkileşim kaydetti. XRP üç aylık dönemde sosyal etkileşim metriğinde %38 artış kaydetti. Aynı zamanda, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, XRP’nin fiyatı da önemli artışlar kaydetti ve 30 Eylül’e kadar olan üç ayda yaklaşık %59 arttı.

Analist Olivia Borroke, Ripple’in SEC davasını kazanması durumunda XRP’nin büyük bir ralli gerçekleştirebileceğini söylüyor. Daha önce birçok analist, XRP fiyatının kaderinin SEC davasından gelecek sonuca bağlı olduğunu iddia etti. Geçmiş veriler incelendiğinde, XRP‘deki fiyat artışlarının SEC davasındaki gelişmelerle doğru orantılı olduğu gözlemlenebilir. Analiste göre, Ripple davadan zafer ile ayrılırsa, XRP fiyatı 1 dolara kadar çıkabilir. Analist, daha sonra XRP’nin yeni rekorlar kıracağını iddia ediyor. Uzmanlara göre, makroekonomik faktörler piyasa iç.in hala risk teşkil ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar