X


Ripple’a (XRP) Alternatif Mi Aranıyor: Bu Haber Litecoin’i (LTC) Uçurabilir!

Flare Network’ten LTC hamlesi geldi.
08:08
9 Ocak 2021

Flare Network, 2021’in ikinci çeyreğindeki lansmanı öncesinde piyasa hacmi bakımından en büyük beşinci kripto para birimi olan Litecoin’i (LTC) yakında entegre edeceğini duyurdu. Litecoin entagrasyonu Blockchain’e akıllı sözleşme işlevselliği katacak ve böylece Flare Networks’ün yetenekleri önemli ölçüde artmış olacak.

Litecoin ve Flare Network

Ripple destekli Flare Networks, Aralık ayında XRP adreslerinin anlık görüntüsünü aldı ve bu adres sahiplerine 45,8 milyar token dağıtılacak. Yapılan açıklamalara göre her uygun adres sahibi, token başına 1.0073 FLR alacak.

Bunun yanında ağın başlamasından sonra herkes toplam airdrop’un yüzde 15’ini alacak. Token’ların geri kalanı iki yıl içinde dağıtılacak ve sürecin maksimum 34 ay sürmesi bekleniyor. Flare Networks’ün kurucu ortağı ve CEO’su Hugo Philion, Spark (FLR) token’larının geri kalanının ise Flare Foundation tarafından alınacağını açıkladı.

Ancak yapılan son açıklamalara göre Litecoin katılımcılarına dağıtılmak üzere şimdi beş milyar token azaltılacak. LTC’nin Flare ekosistemine entegrasyonu hakkında daha fazla ayrıntının önümüzdeki hafta açıklanacağı belirtiliyor.

Ripple’a Alternatif Mi Arandı?

Flare Network ve Spark airdrop’unun Ripple ile işbirliği içinde ilerleyeceğinin açıklanmasının ardından XRP fiyatı büyük bir ralli yaşamış ve fiyatını 0,78 dolara kadar yükseltmişti. Ancak sonrasında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a dava açmasının ardından XRP serbest düşüşe geçerek 0,17 dolara kadar geriledi.

Flare Network’ün Litecoin adımı ise akıllara “Acaba Ripple ile ilgili herhangi bir olumsuz gelişmeye karşı alternatif mi aranıyor?” sorusunu getirdi. Flare Network’den şu an için bu konuyla ilgili bir açıklama gelmedi ama Flare Network, dördüncü en büyük kripto para birimi için bir dizi yeni uygulama oluşturarak XRP’nin yayıncısı Ripple Labs’a olan bağımlılığını azaltacağını ifade etmişti.

Litecoin ve Ripple Fiyatları

Bu haberin ardından LTC fiyatının yüzde 8 gibi bir yükseliş grafiği çizdiği görülüyor. Ancak eğer Flare Network XRP üzerindeki gibi bir etkiye sahip olursa LTC‘nin çok yüksek seviyeleri görebileceği ifade ediliyor. Litecoin ile ilgili detaylı rehberimize “Litecoin Nedir?” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca XRP’de düşüş grafiğinin ardından yoluna yükseliş eğilimi ile devam ediyor. Dolayısıyla LTC fiyatı Flare haberinden bir miktar etkilenerek yükselişe geçerken haberin XRP fiyatı üzerinde etkisinin olmadığı görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar