X


Ripple Teknik Analizi, Bu Hafta Bizi Neler Bekliyor?

08:00
29 Ekim 2018
Okuma Süresi: 3 Dakika

Değerli arkadaşlarım burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır.  (Analiz tarihi: 29.10.2018)

Bir önceki hafta diğer altcoinlerden pozitif ayrışarak güzel bir performans yakalayan Ripple, bu haftayı piyasanın genel durumuna ayak uydurarak tamamladı. Hafta başında 0,47$ seviyesinde bulunan XRP, haftayı 0,46$ seviyesinden kapatarak %2 değer kaybetmiş oldu. Hafta içerisinde oluşan teknik olayları inceleyerek devam edelim.

Ripple’ ın tüm hafta boyunca L3 (0,46$) trendinin desteğinde hareket ettiğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte hafta boyunca FIBO2 0.618 (0,47$) seviyesi de hafta boyunca direnç olarak çalışmış ve fiyat bu bant içerisinde hareket etmiş. Ripple’ da hafta boyu devam eden hareketin içerisinde, salı günü oluşan barın dikkat çektiğini görüyoruz. Bu barda L1 trendinin test edilmesini müteakip yukarı yönlü bir hareket oluşmuş. Ancak piyasanın yukarı hareket için iştahının olmaması sebebiyle, hareketin devamının gelmediği yorumunu yapabiliriz. Cumartesi günü itibari ile de ikinci grafikte belirttiğim kısa vade yükselen trendi olan L1’ in aşağı kırıldığını görüyoruz. Ancak bu kırılım sert bir kırılım özelliği taşımıyor. Hacim tarafında baktığımızda ise zayıf seyrin devam ettiğini görüyoruz. Bu gelişmeler neticesinde esas değerlendirmemizi yapabiliriz.

Ripple, %200’ lük hareketinden sonra başladığı düzeltme hareketini bu hafta da sürdürdü. XRP’ nin bir önceki hafta, piyasadan pozitif ayrıştığını düşündüğümüzde, bu haftaki hareketin tamamen piyasadaki genel durumun etkisinde gerçekleştiğini söyleyebiliriz.  Mevcut teknik duruma gelirsek, fiyatın ikinci grafikte belirttiğim L1 trendinin altına geçmesini olumsuz olarak değerlendiriyorum. Bununla birlikte FIBO2 0.618 (0,47$) seviyesinin uzunca bir süre direnç olarak çalışması ve bu seviyenin yukarı kırılamaması da olumsuz bir etken olarak karşımıza çıkıyor. L1 trendinin ve FIBO2 0.618 (0,47$) altında kalındığı süre boyunca da baskının devam edeceğini değerlendiriyorum. Baskı neticesinde satışların artması halinde takip edeceğimiz önemli destek bölgesi FIBO2 0.707 (0,42$) seviyesi olacaktır. Bu seviyenin altında ise FIBO2 0.786 (0,38$) seviyesi gündeme gelecektir. Piyasa yukarı yöne müsaade eder ve FIBO2 0.618 (0,47$) seviyesi yukarı kırılırsa FIBO2 0.5 (0,53$)  ve L4 (0.55$) seviyeleri hedef olacaktır. L4 (0.55$) seviyesi üzerinde ise alımların hız kazanacağını düşünüyorum.

Grafik Kaynak: Tradingview

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER