reklamı kapat

Ripple Teknik Analizi

16 Nisan 2018
  • Barış B.Barış B.

Değerli arkadaşlarım burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır. (Analiz tarihi: 15.04.2018)

Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı olup ölçeği LOGARİTMİKTİR. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)

Yukarı yönlü olarak geçirdiğimiz bir hafta da XRP ortalamanın üzerinde bir performans sergileyerek övgüleri hak etti diyebilirim. Hafta başında 0.49$ olan XRP hafta kapanışını 0.68$ seviyesinden yaparak yaklaşık %39 değer kazanmış oldu. Gösterdiği bu performans ile uzun süren bu düşüş trendinde yatırımcısını mutlu etti. Şimdi hafta içerisinde gerçekleşen teknik durumlara göz atalım be değerlendirmemize geçelim.

XRP haftaya hafif bir düşüş ile başladı ancak piyasanın yönü yukarı çevirmesiyle çok hızlı ve sert tepki vererek atağa kalktığını söyleyebilirim. İlk uzun yeşil barda A trendine ulaşmış ancak yukarı kıramamış. Müteakip barda ise A trendin ile birlikte B trendini de yukarı kırdığını görmekteyiz. Haftanın son üç gününde ise B trendinin üzerinde kalmayı başarmış. Bu gelişmeler neticesinde değerlendirmemize geçelim.

Geçtiğimiz haftaki analizimde XRP’ daki sıkışmanın son safhalarına geldiğimizi belirtmiştim. Grafikte de göreceğiniz piyasanın da müsaade etmesi ile kırılım nihayet yukarı doğru gerçekleşmiş durumda. A trendi ile birlikte B trendinin de yukarı kırılması oldukça olumlu bir görüntü oluşturmuş. Yine de bu yükselişin kısa vade düzeltmesi ve onay alınması için A trendine doğru bir hareket gerçekleşme olasılığı aklımızın bir köşesinde bulunmalı diye düşünmekteyim. Piyasa yukarı yönde devam edecek olursa grafiğe yeni eklemiş olduğum E trendi (0.84$) direnç olarak takibimizde olmalıdır. Bu seviyenin geçilmesi halinde ise FIBO 0.236(1.11$) seviyesi diren olarak takibimizde olmalıdır. Bu seviyenin nispeten güçlü direnç olarak çalışmasını değerlendirmekteyim. Hali hazırdaki durumda yönün yukarı olduğunu düşünüyorum. Ancak yukarıda bahsetmiş olduğum düzeltme ve onay alma durumu gerçekleşir ve satış baskısı artmaya devam eder ise C trendi de destek olarak radarımıza girebilecektir. C trendinin altında ise görünüm oldukça olumsuz olacaktır. RSI indikatörü yönü yukarı çevirerek yükselişi destekler nitelikte görüntü sergilemekte. Ancak önceki hareketleri de göz önüne alarak takip etmenin faydalı olacağını değerlendirmekteyim. Bu hafta oluşan hacim barları geçtiğimiz birkaç haftaya göre yüksek ancak XRP’ ın 2017 sonundaki yaptığı yükseliş barlarına halen düşük diyebilirim. Hacmin artması orta ve uzun vade için olumlu görüntü oluşturacaktır.

Kanıt Linki

http://proof.link/HgCO9JMhG

Hash Değeri

7c57599615c9b886fb1cd8eb054f2f793ca065729789e5290cd98bc4b4aeee67

Transaction ID

f75e4ed1a5d52b0cbb8bfe6dd79ade14a1ee31702e7130c40e613d01511e1a07

Transaction Doğrulama

https://chainz.cryptoid.info/ltc/İşbu haber/çeviri COINTURK Markası Sahibi “Blockchain Bilişim Teknolojileri Fin. Dan. ve Tic. A.Ş.” tarafından ilişkili içeriğinin varlığının gün, ay, yıl, saat olarak tespiti ve üçüncü kişilere karşı ispatı bakımından uluslararası koruma için Litecoin Blockchain’inde, Avrupa Birliği’nde eIDAS yasaları, Türkiye’de ise 5070 sayılı Elektronik İmza Kanununa göre nitelikli elektronik servis hizmet sağlayıcılar nezdinde zaman damgalanmıştır. İçeriği kullanımı ve lisans satın almak için : [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Litecoin Telif Koruması:

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.