reklamı kapat

Ethereum Teknik Analizi

16 Nisan 2018
  • Barış B.Barış B.

Değerli arkadaşlarım burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır. (Analiz tarihi: 15.04.2018)

Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı olup ölçeği LOGARİTMİKTİR. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)

ETH, piyasaya gelen hareketliliğin etkisi ile birlikte oldukça güzel bir performans göstererek yatırımcısının yüzünü güldürdü. Hafta başında 400$ seviyesinde olan ETH hafta kapanışını 527$ seviyesinden yaparak yaklaşık olarak %32 değer kazanmış oldu. ETH’ un son birkaç hafta içerisinde göstermiş olduğu kötü performansın ardından böyle değer kazanması moralleri yeniden yükseltti. Şimdi geçtiğimiz hafta meydana gelen teknik durumlara göz atalım ve değerlendirmemize geçelim.

ETH’ u hafta başında, B trendi üzerine geçme çabası içerisinde görmekteyiz. B trendi geçildikten piyasaya gelen alım ile birlikte sonra ise A trendine tek barla ulaşmış. Bu noktada biraz oyalansa da A trendini yukarı kırmayı başarmış ve son üç bardır üzerinde tutunmuş durumda. RSI indikatörümüz de aşırı satım bölgesinden itibaren yönü yukarı çevirmişti. Gelen alımlar neticesinde bu haftanın tamamını yön yukarı olarak geçirmiş ve 70 seviyesine de oldukça yaklaşmış. Bu gelişmeler doğrultusunda değerlendirmemize geçelim.

ETH grafiğinde iki hafta önceki oluşan kırmızı düşüş barlarına dikkatinizi çekmek istiyorum. O düşüş barlarının çok benzerini bu hafta yükseliş barları olarak gördük. Düşerken yaşadığımız endişeyi bu sefer yükselirken sevinç olarak yaşadık. Yani anlatmak istediğim; ETH düşüşlerde fazla sert tepki verebildiği gibi yükselişlerde de o denli hızlı toparlayıp, ortalamanın üzerinde kalma yeteneğine sahip bir görüntü sergiliyor. ETH’un bu atağını gerçekten olumlu ve moralleri yükseltici olarak buluyorum. Tabi diğer birçok altcoin’de olduğu gibi henüz tam anlamıyla yükseliş devam edecek demek için biraz erken. ETH hali hazırda A trendi üzerinde kalıcılığını koruması halinde C düşen trendine doğru yönelmesini beklemekteyim. Bu trendin daha önceden kırılamayarak fiyat hareketinin aşağı döndüğünü görmekteyiz. Bu sebepten C trendi bölgesine gelindiğinde hareketleri iyi takip etmek gerekecektir. C trendi geçilemez ise A trendi yine destek konumunda olacaktır. Bu koşulda fiyatın C ve A trendleri arasında sıkışması devam edebilir. Satış baskısı artar ve A trendi aşağı kırılır ise B trendi destek olarak takibimizde olmalıdır. Bu seviyenin aşağısında ise son kalemiz diyebileceğim FIBO 0 (355$) seviyesi bulunmaktadır. C trendi yukarı kırılır ( hacim ile destekli olarak) ise FIBO 0.236(610$) seviyesi direnç olarak karşımıza çıkacaktır. Trend kırılımı sonrasında onay için yeniden trende dönüş olması durumu da muhtemel senaryo olarak aklımızda bulunmasında fayda olacağını düşünmekteyim. RSI indikatörümüz alımların arttığını bizlere göstermekte ve değeri de 70’e yaklaşmış durumda. Yönün yukarı olması yükselişi destekler nitelikte ancak yine de muhtemel bir düzeltme hareketi için indikatörü takip etmekte fayda olduğunu düşünmekteyim.

Kanıt Linki

http://proof.link/rxKYt1M2G

Hash Değeri

2f647189d28a85c41c83d4a8ffc5677670d5a3b2ea5414ccba6045f9fb3fd882

Transaction ID

4b0098fa97f2f821aed831f9940f77e25cb211e1787899604a24e850b6a2ce63

Transaction Doğrulama

https://chainz.cryptoid.info/ltc/İşbu haber/çeviri COINTURK Markası Sahibi “Blockchain Bilişim Teknolojileri Fin. Dan. ve Tic. A.Ş.” tarafından ilişkili içeriğinin varlığının gün, ay, yıl, saat olarak tespiti ve üçüncü kişilere karşı ispatı bakımından uluslararası koruma için Litecoin Blockchain’inde, Avrupa Birliği’nde eIDAS yasaları, Türkiye’de ise 5070 sayılı Elektronik İmza Kanununa göre nitelikli elektronik servis hizmet sağlayıcılar nezdinde zaman damgalanmıştır. İçeriği kullanımı ve lisans satın almak için : [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Litecoin Telif Koruması:

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.