reklamı kapat

Ripple Ödeme Ağına İki Şirket Daha Katıldı

2 Haziran 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

Ripple’ın şirketlere yönelik oluşturulmuş blockchain altyapılı ödeme ağı RippleNet’e Asya ve Güney Amerika’dan iki şirket daha katıldı. Şirketlerden ilki Singapur merkezli uluslararası havale şirketi InstaReM. Diğeri ise Brezilya, Sao Paulo merkezli BeeTech. Şirket müşterileri bundan böyle daha düşük masraflı ve hızlı para transferleri yapabilecek.

Ripple ağına dahil ödeme sağlayıcısı şirketler Güneydoğu Asya, Güney Amerika ve Avrupa başta olmak üzere birçok piyasada birbiri arasında işlemler yapabiliyor. Örneğin BeeTech müşterileri, InstaReM’in desteklediği Birleşik Krallık, AB ve ABD gibi 60 küresel piyasaya eş zamanlı transfer yapabilecek.

Şirketler standart API çözümü xVia’ya bağlanacak. RippleNet ağına dahil finansal kurumlar ve havale operatörleri xVia sayesinde herhangi bir yazılım yükleme ihtiyacı duymadan ödeme gönderebiliyor.

BeeTech kurucu CEO’su Fernando Pavani:


RippleNet ortaklığıyla birlikte müşterilerimiz tek noktada hizmet tecrübesi yaşayacak ve xVia ile 60’dan fazla piyasadaki birçok yeni şirkete gönderim yapabilecek.

Hafta başlarında Kuwait Finance House (Kuveyt Finans Evi) bankası San Francisco merkezli Ripple’ın küresel ağına katılmıştı. Bankanın aynı zamanda Kuveyt’ten Ripple’a katılan ilk banka olduğunu açıklanmıştı. Oman merkezli Bank Dhofar ve Güney Koreli kripto para borsası Coinone da Mayıs ayında Ripple ağına katılan diğer şirketler. Coinone Ripple’ın xCurrent çözümünü kullanacak. xCurrent’ı, uçtan uca anında ödeme takibi yapmaya yarayan bir blockchain yazılımı olarak tanımlayabiliriz.

Öte yandan Ripple ağına Suudi Arabistan’ın merkez bankası (SAMA) katılmıştı. SAMA’nın RippleNet’e katılan ilk merkez bankası olması büyük yankı uyandırmıştı. RippleNet ağında an itibariyle bankalar, ödeme sağlayıcıları ve havale operatörleri başta olmak üzere 100’den fazla şirket bulunuyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.