X

Ripple, Mısır’ın En Büyük Bankası İle Ortaklık Duyurdu!

Ripple, Mısır Ulusal Bankası ile ortaklık imzaladığını duyurdu.
12:01
19 Mayıs 2021

Mısır Ulusal Bankası (NBE), RippleNet ağına katılacağını duyurdu. Ripple, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (ODKA) bölgesindeki varlığını artırıyor.

Ripple, NBE İle Ortaklık Duyurdu

San Francisco merkezli Ripple, Mısır Ulusal Bankası ile ortaklık imzaladığını duyurdu. Varlıklar bakımından ülkenin en büyük bankacılık kurumu olan Mısır Ulusal Bankası, 1898’de kuruldu. NBE artık Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki LuLu Uluslararası Borsa yoluyla para girişlerini kolaylaştırabilecek.

Mısır, denizaşırı işçilerin evlerine tahminen 24.4 milyar dolar gönderdiği dünyanın en büyük altıncı havale alıcısı konumunda.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ripple’ın Güney Asya ve ODKA bölgelerinden sorumlu müdürü Navin Gupta, hızlı ve maliyeti düşük havale işlemlerinin önemini vurguladı. Gupta; bugünlerde hızlı, güvenilir ve ucuz bir şekilde para gönderme ve alma hizmeti, her zamankinden daha büyük bir rol oynamaktadır. Gupta sözlerine şöyle devam etti: “Ripple, ODKA bölgesinin finansal altyapısını desteklemek ve Mısır toplumuna sorunsuz bir sınır ötesi ödeme deneyimi sağlamak için NBE ve LuLu Borsası ile ortaklık kurmaktan gurur duyuyor. “

 

Ripple, bilindiği üzere geçtiğimiz ocak ayında Abu Dabi merkezli LuLu Financial Holdings ile ortaklık kurmuştu.

Ripple Orta Doğru ve Kuzey Afrika Bölgesindeki Varlığını Güçlendiriyor

ODKA bölgesi yıllardır Ripple’ın varlığını genişlettiği bölgelerden olmuştur. 2018’in Şubat ayında şirket, Suudi Arabistan’ın merkez bankası ile krallığın bankacılık kurumlarının teknolojisiyle birlikte ödemeleri gerçekleştirmek için bir anlaşma yaptı. Ripple ayrıca Umman, Kuveyt ve BAE’deki bankalarla güçlerini birleştirdi.

Öte yandan yasal düzenlemeler nedeniyle Ripple’ın ABD’yi terk edebileceğini yönündeki söylentilerin ortasında şirket Kasım ayında Dubai’de bir bölge genel merkezi kurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar