reklamı kapat

Ripple İlk Verdiği Sözü Neden Tutmadı? Ripple CTO’su Açıkladı

Ripple tarafından ilk yıllarda verilen XRP sözünün tutulmama sebebi ne?
18:27
18 Temmuz 2020

Kripto para ve blockchain sektörünün en büyük şirketlerinden birisi olarak görülen Ripple, XRP kripto para biriminin de etkisi sayesinde 10 milyar dolarlık değerlemenin üzerine çıkan ilk blockchain şirketi olmayı da başarmıştı. Ripple’ın bu sansasyonel başarısının büyük bir kısmının sadık XRP yatırımcılarına borçlu olduğu ise bilinen bir gerçek.

Ripple ise ilk yıllarında verdiği büyük bir sözü tutmayarak yatırımcılarını ciddi anlamda yüzüstü bırakmıştı. XRP topluluğu denilince akla gelen ilk isimlerden olan Tiffany Hayden ise Twitter üzerinden Ripple’ın neden bu sözünü tutmadığı sorusunu direkt olarak Ripple yöneticisi David Schwartz’a yöneltti.

Ripple Bedava XRP Dağıtmayı Neden Bıraktı?

Hayden, Ripple’ın ilk başta yatırımcılara 55 milyar adet XRP dağıtma sözü verdiğini vurguladı. Gerçekten de Ripple’ın böyle bir sözü ve az da olsa XRP dağıtmışlığı var. Buna rağmen daha sonra bu kampanyayı bitiren Ripple, bunun sebebini açıkladı. Ripple CTO’su David Schwartz, Twitter üzerinden verdiği yanıtta insanların kolaylıkla XRP sattığını ve durum böyle olunca bedava XRP dağıtmanın çok ama çok zor olduğunu vurguladı.

Ripple’ın bedava XRP dağıttığı dönem güçlü bir ekosistem oluşturmasına karşın bir o kadar güçlü satış baskısı için de fırsat yarattığı biliniyor. Bu da XRP fiyatını devamlı olarak olumsuz etkilemiş ve Ripple söz konusu projeyi iptal etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.