reklamı kapat

Ripple Fiyatı: XRP’de Büyük Bir Düşüş Mü Bekleniyor?

Analistlere göre XRP’deki güçsüzlük bir düşüş eğilimi ile sonuçlanabilir.
08:22
13 Ekim 2020

Ripple (XRP) son zamanlarda kripto para piyasasının sergilediği güçlü performansı sergileyemiyor gibi görünüyor. Çünkü XRP, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketini zayıf bir şekilde takip ediyor ve önemli direnç seviyelerinin üzerine çıkmayı başaramadı. Bu sebeplerle de XRP bir artış ivmesi yakalayamadı.

Hatta analistlere göre XRP’nin bir ivme yakalayamamış olması Bitcoin dahil diğer kripto para birimlerinin de performansını etkiledi ve bu yüzden piyasada bir ralli başlayamıyor. Bu koşulları değerlendiren analistler XRP’yi daha büyük düşüşlerin beklediğini düşünüyor.

XRP Fiyatı

Piyasanın popüler analistlerinden Loma, kripto para biriminin herhangi bir yukarı yönlü hareket sırasında güçsüzlük göstermiş olması sebebiyle XRP’yi daha düşük seviyelerin beklediğini ifade ediyor. Çünkü her ne kadar XRP şu anda işlem gördüğü seviyenin üzerindeki direnç seviyesini kırmak için çaba harcıyor olsa da bu çabanın boşa çıkacağına inanılıyor.

Analiste göre eğer bu noktada bir reddetme ile karşılaşılırsa XRP fiyatı 0,20 dolara kadar gerileyebilir.


Yazının yayına hazırlandığı sırada neredeyse tüm kripto para birimlerinin bir artış ivmesinde olduğunu görüyoruz. Ancak bunlar içinde sadece XRP düşüş grafiği çiziyor. Loma’ya göre de eğer XRP 0,23 dolarlık seviyeyi aşağı yönlü bir şekilde kırarsa 0,20 dolar bir sonraki destek seviyesini oluşturacak ve bu noktaya kadar adeta serbest düşüş başlayacak.

Yükseliş İhtimali

Analistlere göre eğer XRP 0,26 dolar ile 0,30 dolar arasında bir artış eğilimi görmezse XRP’de yükseliş trendinin başladığını düşünmek doğru olmaz. Bunlara ek olarak Loma, Ripple‘da herhangi bir satın alma baskısının görülmemesi sebebiyle de kripto para biriminin güçsüz olduğunu düşünüyor.

Ayrıca XRP CEO’su dün önemli bir soruyu yanıtlamıştı ve bazı isimlere göre XRP’nin güçsüzlüğü bu açıklamalara da bağlı olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.