reklamı kapat

Ripple Düzenlemeleri Seviyor

17 Nisan 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Kripto para piyasasındaki liderlerin arasında yer alan ve en merkezi kripto para olan Ripple, İngiltere’den Japonya’yı örnek alarak kripto para piyasasını korumak için harekete geçmesini istedi.

Ripple düzenleme ilişkileri yönetici Ryan Zagone, İngiltere’deki düzenleyicilerden “riskleri eleme ve yeniliklere izin verme” arasındaki ince çizgiyi tutturmalarını talep etti. Ayrıca Zagone, tüketici koruma, kara para aklama ve finansal istikrar konularında da düzenlemelerin gerekli olduğunu, “Şu anda kesinlikle daha net olmaya ve kurallara ihtiyacımız var. Düzenleyicilerin takındığı “bekle ve gör” tavrının değişmesi için uygun bir zamandayız.” sözleriyle açıkladı.

Zagone ayrıca, İngiliz düzenleyicilere, Japonya’daki kripto para yönetmeliklerini örnek almaları gerektiğini böylece tüm dünyada bir adım öne geçebileceklerini de söyledi.

Japonya Finansal Hizmetler Dairesi (FSA), bu yılın başında Coincheck borsasının uğradığı saldırının ardından ülkenin kripto para borsalarının, kayıt için başvurması gerektiğini böylece bu alanın güvensiz borsalardan temizleneceğini belirtmişti. Açıklamanın ardından FSA kayıtsız her kripto para borsası için yerinde denetimler gerçekleştirdi. Eksiklik gördüğü borsalarda ise acilen gerekli önemlerin alınmasını emretti. Belirlenen süre içinde istenilen iyileştirmeleri yapmayan borsalar kapatıldı.

Zagone’da Japonya’daki düzenlemelerin öncülüğünde özellikle kurumsal yatırımcılar olmak üzere kripto para dünyasına yeni katılan katılımcıların koruma altına alınması gerektiğini belirtti.

Merkez bankaları ve geleneksel finans kurumlarıyla çalışan Ripple, bu kurumların getirdiği yeni düzenlemelerden en fazla yararlanabilecek kripto para olma yolunda ilerliyor.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.