Ripple Durmuyor! 1 Milyar XRP’nin Daha Kilidi Açıldı

Özet

  • Ripple 1 milyar adet XRP'nin kilidini açtı.
10:00
1 Kasım 2019

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi XRP ve arkasındaki firma Ripple, özellikle 2019 yılının son çeyreğinde yapılan toplu satışlar ve fiyat düşüşü ile gündemi meşgul etmekte.

XRP yatırımcıları geçtiğimiz aylarda bu durum yüzünden Ripple’ı protesto edip hard fork yapma düşüncesini imza kampanyasına bile dökmüştü. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Ripple’ın her ayın ilk günü yaptığı 1 milyar adet XRP’nin kilidini açma ve bunu aktif kullanım cüzdanına aktarma olayı, daha önce defalarca eleştirilmiş ve bunun XRP arzını olumsuz etkilediği, fiyatı düşürdüğü belirtilmişti.

XRP ve Menkul Kıymet Tartışması

Ripple buna rağmen Kasım ayının ilk gününde yine 1 milyar adet XRP’nin, yani o anlık değere göre yaklaşık 296 milyon doların kilidini açıp bunu piyasaya sürmüş oldu. Ripple’ın en çok eleştirilen eylemlerinden birisi olan aylık 1 milyar XRP piyasaya sürme hamlesi, aynı zamanda en büyük üçüncü kripto paranın bir menkul kıymet ve Ripple’ın da bunu üreten şirket olduğu iddialarını güçlendirmekte.

Ripple’ın ABD içerisinde aktif olarak buna dayalı davaları devam etmekte ve birçok kullanıcı XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia ederek, SEC’in duruma el atması gerektiğini vurgulamakta.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar