reklamı kapat

Ripple CTO’su Son Günlerin Tartışmalı Konusuna Net Yanıt Verdi

David Schwartz, Satoshi Nakamoto olup olmadığı iddialarına yanıt verdi.
15:11
29 Haziran 2020

Bitcoin’in whitepaper’ını tasarlayan ve kripto para sektörünün de temelini atan Satoshi Nakamoto’nun kim olduğu hala tam olarak bilinmiyor. Geçtiğimiz günlerde bu konuda çok fazla teori öne sürüldü ve Blockstream CEO’su Adam Back’in birçok kanıttan dolayı Satoshi Nakamoto olduğu iddia edildi. Adam Back’in bunu kesin bir dille yalanlamasından sonra, benzer bir iddia Ripple CTO’su David Schwartz için de öne sürüldü.

David Schwartz, Satoshi Nakamoto Mu?

Schwartz’ın dahil edildiği Satoshi Nakamoto teorisinde Bitcoin’i tek bir kişinin değil, bir grup insanın icat ettiği düşünülüyor. Schwartz’ın da o grubun içerisindeki halkalardan birisi olduğuna dair ortaya atılan teori, son günlerde ciddi bir popülerlik kazandı. Ripple CTO’su David Schwartz da Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bunlara net bir cevap vermek zorunda kaldı.

Schwartz Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Satoshi olarak gösterilen başka bir isim yani Adam Back’ten gelen soruyu yanıtladı. Back’in Bitcoin hakkındaki sorusunu yanıtlayan Schwartz, aslında geçtiğimiz yıllar boyunca devamlı olarak BTC sattığını ve BTC yanlısı olmadığını net bir şekilde ifade ederek, Satoshi olduğu iddialarını da boşa çıkarttı.

Schwartz buna karşın açıklamasının devamında kendisini kapsayan ve Satoshi’nin bir kişi yerine bir grup olduğunu temel alan teoriye katıldığını ifade etti.

Satoshi Nakamoto hakkında devamlı olarak yeni bilgiler öğrenilse de onun gerçek kimliği hakkında tam bilginin asla öğrenilemeyeceği düşünülüyor. Belki de Bitcoin için bu durum çok daha olumlu olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.