X


Ripple CEO’su Tehdidini Geri Çekti: XRP Fiyatı Bundan Nasıl Etkilenecek?

XRP fiyatı, Ripple CEO'sunun son açıklamasından nasıl etkilenecek?
17:41
3 Aralık 2020

Ripple, ABD’nin en büyük blockchain şirketlerinden birisi konumunda olsa da yıldızı bir türlü ABD’li regülatörlerle barışmadı. XRP’nin menkul kıymet ilan edilebilme riskini taşıyan davaların ABD merkezli olmasının yanı sıra, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’ın ABD’yi suçlayan ifadeleri de regülatörlerle olan ilişkiyi baltalıyor olabilir.

Ripple, ABD’den Çekiliyor mu?

Garlinghouse bundan yaklaşık altı hafta önce Ripple’ın olumsuz regülasyonlar nedeniyle ABD’den taşınmayı düşündüğünü belirtmişti. Garlinghouse Japonya veya Singapur gibi Asya merkezli ülkelere taşınma durumunun söz konusu olduğunu net bir şekilde vurgulamış ve aslında ABD’li regülatörlere bir mesaj iletmişti.

ripple

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Joe Biden, Ripple İçin İşleri Değiştirebilir

10 milyar doların üzerinde değerlemeye sahip olan blockchain devi, şimdi ise Joe Biden’ın seçilmesi ile beraber beklemeyi tercih etmiş ve tehdidini geri çekmiş gibi gözüküyor. Ünlü CEO, dün yaptığı bir röportajda bu kararda henüz kesinliğe varmadıklarını ve kararın her an geri alınabileceğini belirtti. Şu an dinamiklerin değişmesini beklediğini ifade eden Garlinghouse, Biden yönetiminin kripto para regülasyonları için yapıcı adımlar atma ihtimaline sahip olduğunu vurguladı.

Gerçekten de Donald Trump yönetiminin gitmesinden sonra Biden yönetiminin kripto para sektörü için ne yapacağı büyük bir soru işareti konumunda. XRP topluluğunun ve kripto para sektörünün yararına adımlar atılması, kesinlikle Ripple’ın gidişini engelleyebilir.

XRP Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

Peki XRP fiyatı bu gelişmeden nasıl etkilenecek? Aslında XRP’nin ABD’den ayrılmaması kesinlikle XRP yatırımcılarının aleyhine. XRP’nin menkul kıymet ilan edilmesi durumunda buna ilk darbenin ABD’den geleceği biliniyor. Brad Garlinghouse buna ek olarak XRP yatırımcılarının %95’inin ABD’den olmadığını belirtmişti.

Yani şu an Ripple’ın kitlesi %95 oranında ABD dışında yer alsa da ABD’den gelebilecek bir karar XRP için birçok şeyin sonu olabilir. Buna rağmen Ripple’ın ABD’de kalma konusunda ısrarcı olması, XRP için bir iyileştirme sağlamayacaktır. Yine de ABD’nin finans dünyasının kalbi olması, Ripple’ın ortaklık sayısını arttırmasını sağlayabilir.

RippleNet üyelerinin sayısı 300’ün üzerine çıktı ve bunların birçoğu XRP tabanlı hizmetler kullanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar