reklamı kapat

Ripple CEO’su: Altcoin’lerin Yüzde 1’i Hayatta Kalacak!

Ripple CEO'sundan şaşırtan altcoin açıklaması!
20:00
6 Kasım 2019

Piyasanın belki de en aktif yatırımcı topluluğuna sahip olan kripto para birimi XRP’nin arkasındaki firma olan Ripple, son günlerde yaptığı çeşitli yatırımlarla gündeme gelmeye başladı. Ripple en son yatırım iştiraki Xpring aracılığıyla bir akıllı sözleşme firmasına yatırım yapmıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Ripple birçok blockchain firmasına yatırım yapıp bunlara güvendiğini belli etse de, görünüşe göre firmanın CEO’su Brad Garlinghouse kripto para birimleri hakkında benzer düşüncelere sahip değil. Ünlü isim 5 Kasım tarihinde yayınlanan Bloomberg röportajında, şu ana kadar piyasaya çok fazla kripto para birimi sürüldüğünü ve bunların sadece yüzde 1’inin sektörde kalıcı olduğunu vurguladı.

”Hayatta kalan kripto para projeleri kesinlikle sektörü değiştirecek türden olacak ve önümüzdeki yıllar içerisinde ciddi anlamda büyüme kaydedecek. Bunların amacı ise gerçek müşteriler için gerçek problemlere odaklanmak olacak.”

Büyümenin Asıl Sebebi Hype!

Kripto para sektörünün bu denli hızlı büyümesinin amaçsız projelerle imkansız olduğunu belirten Garlinghouse, geçtiğimiz yıllarda elde edilen artışın ise tamamen hype yani sektördeki aşırı heyecandan kaynaklandığını itiraf etti. Bu tarihe kadar 3.000’den fazla kripto para biriminin piyasaya sürüldüğünü ifade eden CEO, çok az sayıdaki projenin gerçek ihtiyaçları karşılayabildiğini de tarihe not düştü.

”Yeni bir piyasa ortaya çıktığında, bu piyasaya koşan ve gerçek bir problemi çözebileceğini, müşteri ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini  göstermek isteyen çok fazla insan orada olacaktır.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun

  • Cafer
    8 ay önce

    Kesinlikle katiliyorum ama o yuzde 1 in icinde XRP olmayacak bundan eminim

    8