X


Rio de Janeiro Belediye Başkanı, Kriptoda Tarihi Adım Attı: Bitcoin İle Ödenen Vergilere İndirim

Rio de Janeiro, Miami'nin ayak izlerini takip ediyor.
18:10
14 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Medyaya yansıyan son bilgilere göre Rio de Janeiro şehri, hazine rezervlerinin %1’ini Bitcoine‘e tahsis edecek. Bununla birlikte Belediye Başkanı Eduardo Paes, Bitcoin ile yapılan vergi ödemelerinde %10 indirim uygulayacaklarını aktardı.

Eduardo Paes, Kripto Adımını Attı

Brezilya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Rio de Janeiro, Miami’nin ayak izlerini takip ediyor. Şehrin belediye başkanı Eduardo Paes, vergi ödeme seçeneğine Bitcoin‘in ekleneceğini ve %10’luk indirim sağlayacaklarını bildirdi. Paes, tarihi bir adım attı.

Miami’nin izinden giden bir başka küresel şehir olan Rio de Janeiro, hazine rezervlerinin %1’ini Bitcoin‘e tahsis edecek. Rio de Janeiro Belediye Başkanı Eduardo Paes tam olarak şunları kaydetti: “Crypto Rio’yu başlatıyoruz. Hazinenin %1’ini kripto para birimine yatıracağız. Rio de Janerio yakında Bitcoin ile vergileri kabul etmeye başlayacak.”

Miami Belediye Başkanı Suarez’in Yorumları

Bunun yanı sıra ilki temsil eden isim Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Rio de Janeiro’nun Bitcoin kararı hakkında düşüncelerini aktardı. Suarez, her ikisi de küresel şehirler olduğu için Rio’nun Miami ile bağlantısının çok önemli olduğunu vurguladı. İki şehir turizm açısında oldukça önemlidir. Bu nedenle bir şekilde kripto para birimlerini benimsemek esas hale geliyor.

Suarez, Rio inovasyon haftası gibi etkinliklerin Brezilya şehrini küresel bir merkez olarak yerini güçlendirmek adına attığı adımlardan övgüyle bahsetti ve ekledi: “Bir fırsat tsunamisi yarattık. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok şehir vergileri artırdı. Biz düşürdük. İnovasyonu başlatabileceğimize inandık ve geliştiricileri buraya davet ettik.”

Son olarak, Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 42.000 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar