X


Rekor Kıran Kripto Paralar Bile Eridi! Bitcoin (BTC) Düşüşü Devam Ediyor!

Bitcoin (BTC) sadece 1 saat içinde 1.000 dolarlık iniş çıkış yaptı. Rekor kıran altcoinler bile düşüşte!
22:46
20 Eylül 2021

Bugün 22:00 itibariyle Bitcoin (BTC) yeniden 43.000 doların altına düştü. Bitcoin fiyatı gün içinde gördüğü dibe yaklaşarak kısa süre önce 42.700 seviyesine kadar indi. Bu düşüş son birkaç haftada ciddi fiyatlama yapan bazı altcoinleri de olumsuz etkiledi. Özellikle Solana, Polkadot ve Algorand Bitcoin düşüşünden payını fazlasıyla aldı.

Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor

Kripto para piyasaları 20 Eylül itibariyle ciddi kayıplar yaşadı. Bir süredir 48.000 doların üzerinde tutuna Bitcoin (BTC) fiyatı Çin’den gelen olumsuz haberlerle diğer borsaları takip ederek düşüşe geçti. Bu sefer Çin FUD’u tüm finans sistemlerini olumsuz etkiledi. Evergrande için battı söylentileri yatırımcıların daha güvenli limanlara kaçmasını sağladı. Üstelik bu hafta FED tarafından açıklanma ihtimali bulunan tahvil alımlarının azaltılma kararı önümüzdeki günlerde daha sert düşüşler görmemize sebep olabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Haber hazırlandığı sırada Bitcoin fiyatı 42.700 ile 43.700 dolar arasında hareketine devam ediyor. OM, MDT, XTZ ve ATA %20’yi aşan kayıplarla düşüşe öncülük ediyor.

Solana, Polkadot ve Algorand Düşüyor

Temmuz ve Ağustos ayındaki yükselişleriyle yatırımcılarına ciddi kazanç getiren Solana, Polkadot ve Algorand bu düşüşten payını aldı. Polkadot (DOT) %200’ü aşarak 12,34 dolardan 34,45 dolara kadar yükselmişti. Son düşüşle birlikte bugün 26 doları gördü.

Algorand özellikle El Salvador haberini güzel bir şekilde fiyatlamış ve %230 artışla 2 doları geçmişti, bugün 1,54 dolara kadar geri çekildi.

Solana (SOL) bu üçlünün içinde yatırımcısına en fazla kazanç getiren yatırım oldu. Haftalar içinde 26 dolardan 215 dolara kadar çıkan fiyat 20 Eylül tarihinde 130 dolar sınırına yaklaştı. Yine de orta vadeli yatırımcılarına zarar yazdırmayan Solana (SOL), NFT çılgınlığından daha da faydalanabilirdi. Piyasaların normal seyrine dönmesi halinde SOL için 250 dolar ihtimal dahilinde bir hedef olarak yerini koruyacak.

Yine de son 40 dakika içinde yaşanan düşüşün alıcılar tarafından karşılanmış olması moral veriyor. Birçok yatırımcı bugünlerde uzun vadeli portföyüne ucuz rakamlardan Bitcoin ve güvenilir diğer kripto paraları dolduruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar