X


Rekabette Yeni Bir Sayfa Açılıyor: Tron EOS’u Geride Bıraktı!

Tron Virtual Machine Tron ağına büyük bir ivme kazandırdı ve nihayet beklenen gerçekleşti.
17:00
4 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bugün, yani 4 Eylül itibariyle Tron hesap sayısı bakımından EOS’u geride bıraktı. Bu gelişme geçtiğimiz günlerde Tron Virtual Machine’in faaliyete geçmesine dayandırılıyor.

Tron kurucusu ve CEO’su Justin Sun:

 #TRON MainNet hesapları #EOS’u geride bıraktı. 4 Eylül 2018, http://trxplorer.io ve http://eosflare.io’ya göre; #TRON MainNet: 301604 vs. #EOS: 299743. #TRON Ağı, Tron MainNet’in faaliyete geçmesinden 71 gün sonra büyümeye ve daha fazla bilinirlik kazanmaya devam ediyor.

Öte yandan Justin Sun Tron’un EOS’u Eylül sonuna kadar geçeceğini tahmin etmişti. Sun’ın tahmini daha erken gerçekleşti ve Tron kısa sürede büyük bir başarıya ulaşmış oldu.

Sun’a göre Tron Virtual Machine (Sanal Makina) sayesinde Tron Ethereum’u da geçecek. Ethereum Virtual Machine’le uyumlu olan TVM faaliyete geçtikten sonra, Sun’ın açıklamalarına göre, Tron ağında oluşturulan hesap sayısı Ethereum’dakilerin 11 katı. Tron’daki günlük işlem rekoru da son 2 aydaki ETH rekorunun 46 katı.

TVM’in yanı sıra Project Atlas “İnterneti Merkezsizleştirme” amacıyla sektöre adımını attı. Proje dünyadaki en büyük Torrent platformu BitTorrent ve Tron’un işbirliği sonucu geliştirildi.  İkili, platformları BitTorrent protokol eklentilerinin yardımıyla birbirine bağlayacak.

BitTorrent resmi web portalı Tron Virtual Machine’le aynı zamanda faaliyete başladı. Project Atlas Torrent kümelerinin toplam ömrünü uzatmak ve hızı artırmak için çalışıyor.

Bir Twitter kullanıcısı Tron’un EOS’u geçmesini şöyle yorumladı:

Tron EOS’la karşılaştırılamaz. TRON=GELECEK. EOS=EndOfStory [Hikayenin Sonu].

Kaynak: ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar